GIM TV na międzynarodowym podium

Dwa razy na podium : Gesehen! Gefilmt! Gelernt!“ – „Zobaczyłem! Nagrałem! Nauczyłem się!“ – to hasło przewodnie Siódmego Międzynarodowego Konkursu Filmowego zorganizowanego przez Netzwerk DaF Lehrer Online. Nasza drużyna z GIM TV pod opieką pani Alicji Skoczylas kolejny wprawiła w podziw międzynarodowe jury. W finale konkursu znalazły się nasze dwa filmy dydaktyczne: seria dwóch filmów o zaskakujących wynalazkach pochodzących z Niemiec oraz wyjaśniających zasadę czytania dat w języku niemieckim. Do konkursu zakwalifikowało się 19 filmów z różnych krajów całego świata. Nasze filmy jako jedyne z Polski! Filmy musiały spełniać określone warunki – z których najważniejszym był przedstawienie wynalazków w zabawny i kreatywny sposób.

W tym roku nasza seria filmów „Überraschende deutsche Erfindungen / Yaskakujce niemieckie wynalazki” oraz „Jahreszahlen / Daty” zdobyły I miejsce w konkursie oraz Nagrodę Międzynarodowej Publiczności – czyli wybrane zostały jako najlepszy zestaw na świecie!

Zarówno nasze filmiki jak i zadania opracowane do filmików otrzymały licencję Creative Commons Lizenz, a znaczy to , że mogą zostać wykorzystane w zajęciach lekcyjnych przez wszystkich nauczycieli języka niemieckiego na całym świecie.

Najciekawszym jak zwykle  elementem całego konkursu, było ogłoszenie wyników oraz przyznanie nagród. Wszystko działo się …… wirtualnie! W sobotę 9 marca 2019 o godzinie 18.00 rozpoczęła się gala konkursowa, która prowadzona była on–line i stanowiła część Międzynarodowej Konferencji Nauczycieli Języka Niemieckiego DAFWEBCON 2019. Oczywiście wszystkie nagrodzone zespoły otrzymały zaproszenie na wirtualną galę oraz ogłoszenie wyników. Oczywiście my również pojawiliśmy się on-line. Uczniowie grupy filmowej mieli okazję na żywo podziękować jury i zaprosili międzynarodowa publiczność do krótkiego quizu na temat wynalazków przedstawionych w filmie. Nie było łatwo opanować stres i wystąpić na forum międzynarodowym – ale oczywiście daliśmy radę! Było to niesamowite przeżycie – usłyszeć werdykt z ust członków międzynarodowego jury i zobaczyć na czacie gratulacje i miłe słowa od uczestników konferencji z całego świata. Nagrody dla całej drużyny przyjdą już jednak pocztą – są oczywiście rzeczywiste . Co to będzie – to niespodzianka!
Wszyscy członkowie zespołu stwierdzili jednogłośnie, to ciekawe przeżycie – olbrzymie grono uczestników konferencji na całym świecie obejrzało ich filmik, usłyszało, zobaczyło ich on-line i gratulowało – na pisząc na czacie.

Na koniec naszej wirtualnej relacji chcielibyśmy podziękować wszystkim naszym filmikowym FANOM, którzy oddali swoje głosy, pozytywnie komentowali nasze filmy. To dzięki Wam zdobyliśmy Nagrodę Publiczności! Dziękujemy wszystkim!
Podsumowując – konkurs ten to była świetna zabawa oraz nauka i miło nam, że nasza praca będzie wykorzystana przez profesjonalistów do nauczania języka niemieckiego. Warto podkreślić, że nasze filmy powstały w wyjątkowym czasie  – podczas ferii zimowych poświęciliśmy kilka dni na spotkania i nagrania – ale jak widać warto było!

Nasze filmiki będą dostępne również w naszej zakładce GIM TV. Na relację z wirtualnej gali zapraszamy w marcowym wydaniu GIM TV.

Skład zespołu GIM TV:
Wiktoria Wiśniewska, Joanna Cierniejewska, Damian Olejnik, Laura Hara, Aleksandra Masny, Paulina Tkacz, Grzegorz Porębski oraz nasi absolwenci i starsi członkowie GIM TV:  Patrycja Skoczylas (UWR) i Aleksandra Szymankiewicz, (II LO). W działaniach i promocji filmu wspierali nas również: Nikola Woroniec, Izabela Lizuraj, Aleksander Karbownik, Paweł Antał,  Sara Dyk (II LO), Aleksander Sypniewski (I LO).

Gratulacje dla wszystkich!

Alicja Skoczylas

Galeria zdjęć z gali konkursowej:

Galeria zdjęć z nagrań podczas ferii: