Witamy!
zwiedzania!

Aktualnie:

Wrzesień 2020
pon wt śr czw pt sob nie
« sie

Najserdeczniejsze życzenia świąteczne | 25 grudnia, 2019

Z najserdeczniejszymi życzeniami od całej społeczności Szkolnej – wesołych świąt!

Sekcja GIM TV również dołącza się do życzeń!

Wymarzona choinka | 23 grudnia, 2019

Dnia 18 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu literacko – plastycznego „Wymarzona choinka”.  (więcej…)

Jasełka bożonarodzeniowe w klasach 1-3 | 23 grudnia, 2019

- „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe, które jak co roku,  wprowadzają  wszystkich uczniów w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. (więcej…)

Dzień Braterstwa w 3b | 23 grudnia, 2019

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas. W naszej klasie 3b w piątek 20.12.2019 r. było bardzo świątecznie i magicznie. (więcej…)

Jasełka | 23 grudnia, 2019

W ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszej szkole panowała niezwykle piękna atmosfera. Tego dnia każda klasa spotkała się na tradycyjnej wigilii. Ponadto uczniowie mieli okazję zobaczyć jasełka w wykonaniu uczniów naszej szkoły. (więcej…)

XX Głogowski Festiwal Szopek Bożonarodzeniowych | 23 grudnia, 2019

Zakończył się XX Głogowski Festiwal Szopek Bożonarodzeniowych. Jury Festiwalu oceniło i nagrodziło w sumie około 130 prac, które zgłoszono do konkursu.  (więcej…)

Światło, które daje moc. | 20 grudnia, 2019

Światło z Betlejem, jako znak Nowonarodzonego Chrystusa, to jasne światło, które wskazuje drogę prowadzącą do życia w zgodzie i jedności, w pokoju, bezpieczeństwie i braterstwie. Sztafeta Światła, wszędzie tam gdzie dotrze, zapala nowe Światła. Pod ich blaskiem przestrzeń pokoju, życzliwości i otwartości na drugiego człowieka nabiera konkretnego wymiaru służby bycia dla kogoś i bycia z kimś. (więcej…)

Jasełka w młodzieżowym wydaniu | 20 grudnia, 2019

Najstarsi uczniowie z naszej szkoły (tj. klasy siódme i ósme) mogli w piątek, 20 grudnia, obejrzeć jasełka w wykonaniu uczniów z klasy 8a. Wszystko odbyło się w atrium, gdzie od rana panowała sympatyczna, świąteczna atmosfera.  (więcej…)

Kolędy! Weihnachtslieder! Christmas songs! | 19 grudnia, 2019

Czy lubicie śpiewać ? Czy lubicie kolędować? O to naszych uczniów nie trzeba pytać – dowodem były dwa ostatnie dni szkoły! Rozśpiewane, kolorowe i radosne przerwy są odpowiedzią na nasze pytania! Kolędowanie… Hmmmm Zwykła rzecz… Ale kolędować po niemiecku i angielsku ? Tak! To właśnie są języki, którymi władają nasi uczniowie. Ale nie zabrakło również kolęd w języku polskim – w tych pieśniach niedoścignieni byli nasi najmłodsi. W tym roku  do współpracy zaprosiliśmy chórki klasowe, które  uświetniały każdą przerwę i wspierały wszystkie klasy w kolędowaniu.
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom j, którzy zaangażowali się w przygotowania klas do śpiewania, a wam drodzy uczniowie za stworzenie tej niepowtarzalnej atmosfery, którą możemy poczuć tylko u nas – w SP Nr 3! (więcej…)

Nosić imię Noblistów Polskich, to zaszczyt!!! | 19 grudnia, 2019

Do znamienitego grona Noblistów Polskich dołączyła w tym roku pani Olga Tokarczuk.Z wielką atencją,wysłaliśmy na ręce  Wydawnictwa Literackiego w Krakowie  uroczej Noblistce  życzenia świąteczne i noworoczne. Adresatem życzeń stał się także pan Prezydent Lech Wałęsa. Nie zapomnieliśmy też skierować ciepłych słów do spadkobierców Henryka Sienkiewicza, Władysława Reymonta, Marii Skłodowskiej-Curie, Czesława Miłosza i Wisławy Szymborskiej. (więcej…)

Tydzień Języków Obcych | 19 grudnia, 2019