Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Uczestniczymy w programach


Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Aktywne Szkoły. MultiSport

Szkoła podjęła  wyzwanie  „Aktywnych Szkół” chcąc wspólnie z Państwem kreować szkolną rzeczywistość, tak by sprzyjała codziennej aktywności i aby nawyk ruszania się był kolejną „super mocą” naszych dzieci.

fb

Aktywne dzieci osiągają lepsze wyniki w szkole, są silniejsze psychicznie i lepiej radzą sobie w relacjach z rówieśnikami. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci powinny się ruszać co najmniej 60 minut dziennie, codziennie. Wynika to nie tylko z dbałości o sprawność fizyczną, ale też prawidłowy rozwój i optymalną pracę młodych umysłów.
Rozwój technologiczny, który pośrednio „zatrzymuje” nas w miejscu, pozwala nam jednocześnie spojrzeć inaczej na zagadnienie ruchu. Jeszcze do niedawna można było usłyszeć teorie, że podwórko czy boisko jest wrogiem nauki, przez co rodzice często nie pozwalali dzieciom na aktywną zabawę, uznając ją za stratę czasu. Dziś wiemy, że takie podejście nie ma nic wspólnego z prawdą, a aktywne dzieci osiągają lepsze wyniki w zdobywaniu wiedzy oraz uzyskiwaniu wyższego poziomu adaptacji społecznych.
Zapewne każdemu z nas marzy się odkrycie magicznego sposobu, który pozwoliłby w prosty i szybki sposób zmienić otaczającą nas  rzeczywistość. Jednak, zamiast czekać w miejscu na jeden wielki skok, który może nigdy nie nastąpić, lepiej systematycznie dążyć do celu metodą   małych kroków. Jednym z nich może być podjęcie wyzwania Aktywnych Szkół MultiSport!

Szczegółowe informacje do pobrania w formacie PDF:

 

aktywne_szkoły_multisport plan_treningowy

 

plan_treningowy

 

Etapy Turnieju:

Kwalifikacje – szkoła na tym etapie zgłosiła się do projektu

Rozgrzewka – Dyrekcja i nauczyciele zorganizowali spotkanie z organizatorami i rodzicami, na którym padły propozycje działań, które będą realizowane w celu jeszcze większej aktywizacji naszych dzieci.

Runda I – uczniowie biorą udział w teście sprawnościowym Eurofit.
6 – miesięczny okres treningów drużynowych czyli czas na realizacje działań zaplanowanych podczas spotkania.

Runda II – uczniowie ponownie biorą udział w teście sprawnościowym Eurofit.

Finał – Podsumowanie i nagrody dla szkół

Rozpoczynamy  10 marca – Turniejem Rodzinnym w badmintona – przekazać rodzicom wszystkie chętne rodziny zapraszamy do wzięcia udziału.