Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Aktywne Szkoły. MultiSport

Aktywne Szkoły – 1 runda

Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła etap Rozgrzewki i tym samym zakwalifikowaliśmy się do Rundy I Dolnośląskiego Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM)! Wykazaliśmy się dużą pomysłowością i determinacją, dlatego wierzymy, że możemy śmiało podejmować wspólne działania w celu zwiększenia poziomu codziennej aktywności najmłodszych. Kolejny krok to test sprawnościowy, który przeprowadzany będzie w naszej szkole w dniach 23-26 kwietnia br. Test obejmie klasy od I do VII Szkoły Podstawowej. Harmonogram udziału w testach będą przekazywać nauczyciele. Ostatecznym warunkiem udziału dziecka w teście  będzie dopełnienie wszystkich formalności tj. wypełnienie zgody i przekazanie jej wychowawcy w kl. I-III oraz nauczycielom wych. fiz. w klasach IV-VII: zgoda_na_udzial_w_programie .

Do I Rundy przystąpiły już inne szkoły. Dzięki udostępnionym nagraniom można prześledzić w jaki sposób przebiegały testy: https://www.youtube.com/watch?v=vQtCOdtq6Zg&feature=youtu.be

Zapraszamy do przeglądnięcia załączonych materiałów. Zapraszamy również wszystkich rodziców do odwiedzenia szkoły podczas testów i kibicowanie swoim pociechom.

 

Beata Hebda

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, jesteśmy w grze!

Z radością informujemy, że nasza szkoła pomyślnie przeszła kolejny etap kwalifikacji do Turnieju Aktywnych Szkół MultiSport (ASM)! Przed nami kilka miesięcy wspólnych starań o zwiększenie poziomu codziennej aktywności naszych uczniów i z pewnością dużo dobrej zabawy.

 Zanim jednak przystąpimy do Rundy I musimy dopełnić ostatnich formalności i zapewnić komplet Waszych zgód na udział dzieci w programie. Niebawem zostaną one przekazane dzieciom. Bardzo prosimy o wypełnienie ich oraz przekazanie do szkoły.

 

Zachęcamy do kontaktu, jeżeli będziecie Państwo mieli jakieś pytania. Dodatkowo, zapraszamy na stronę programu, gdzie z pewnością znajdą Państwo wiele przydatnych informacji:

https://aktywneszkoly.pl,

(profil facebook: https://www.facebook.com/AktywneSzkolyMultiSport/). 

Dziękujemy za dotychczasową współpracę.

Trzymajcie za nas kciuki w Turnieju! 

Nauczyciele wychowania fizycznego

 

Info o projekcie

Szkoła podjęła  wyzwanie  „Aktywnych Szkół” chcąc wspólnie z Państwem kreować szkolną rzeczywistość, tak by sprzyjała codziennej aktywności i aby nawyk ruszania się był kolejną „super mocą” naszych dzieci.

fb

Aktywne dzieci osiągają lepsze wyniki w szkole, są silniejsze psychicznie i lepiej radzą sobie w relacjach z rówieśnikami. Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia, dzieci powinny się ruszać co najmniej 60 minut dziennie, codziennie. Wynika to nie tylko z dbałości o sprawność fizyczną, ale też prawidłowy rozwój i optymalną pracę młodych umysłów.
Rozwój technologiczny, który pośrednio „zatrzymuje” nas w miejscu, pozwala nam jednocześnie spojrzeć inaczej na zagadnienie ruchu. Jeszcze do niedawna można było usłyszeć teorie, że podwórko czy boisko jest wrogiem nauki, przez co rodzice często nie pozwalali dzieciom na aktywną zabawę, uznając ją za stratę czasu. Dziś wiemy, że takie podejście nie ma nic wspólnego z prawdą, a aktywne dzieci osiągają lepsze wyniki w zdobywaniu wiedzy oraz uzyskiwaniu wyższego poziomu adaptacji społecznych.
Zapewne każdemu z nas marzy się odkrycie magicznego sposobu, który pozwoliłby w prosty i szybki sposób zmienić otaczającą nas  rzeczywistość. Jednak, zamiast czekać w miejscu na jeden wielki skok, który może nigdy nie nastąpić, lepiej systematycznie dążyć do celu metodą   małych kroków. Jednym z nich może być podjęcie wyzwania Aktywnych Szkół MultiSport!

Szczegółowe informacje o naszych działaniach i aktywnościach w projekcie znajdą Państwo w zakładce :

Organizacja nauki i opieki—> Projekty —> Aktywne Szkoły. MultiSport —> Działania w projekcie MutiSport   

lub bezpośrednio klikając na poniższy link:

http://sp3glogow.pl/dzialania-w-pr…cie-multisport/