Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Andrzejki

Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Tradycja andrzejkowa sięga XVI wieku, wtedy wróżyły sobie tylko panny, czyli dziewczęta, które nie mają jeszcze męża.

Obecnie andrzejki są ostatnią huczną zabawą przed Adwentem, czyli przygotowaniem do Bożego Narodzenia.

Najbardziej popularnymi wróżbami andrzejkowymi jest lanie wosku przez dziurkę od klucza i ustawianie butów w kierunku drzwi.

W klasach I-III bawiliśmy się znakomicie podczas andrzejek przygotowanych przez klasę 3a.

                                       Karolina Marciniak

Galeria zdjęć:

.

Strona 1 z 11