Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Bieg po zdrowie

„ Bieg po zdrowie ”ogólnopolskiego programu antynikotynowej edukacji zdrowotnej rok szkolny 2018/19. Od listopada 2018 r do marca 2019 r. uczniowie klasy  4c  brali  udział w ogólnopolskim programie antynikotynowym „ Bieg po zdrowie”.

Głównym celem programu było :

- opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży

- pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego

- zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości

palenia

Zgodnie z założeniami programu zrealizowanych zostało 6 zajęć dotyczących tematyki antynikotynowej.  Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane były za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku i umiejętności uczniów. Podczas cyklu zajęć dzieci przeprowadzały wywiady z osobami niepalącymi, liczyły koszty jakie generuje palenie papierosów. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Uczniowie byli zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji czy pomysłów. Aktywny udział sprzyjał  identyfikowaniu się z omawianą tematyką i motywował  do tego, aby zdobytą wiedzę i umiejętności stosować w codziennym życiu.  Uczniowie oglądali również filmy edukacyjne, zapoznali się prezentacją dotyczącą skutków  paleniu papierosów, zasadami prawidłowego odżywiania  oraz zdrowego stylu życia. 

 

Grażyna Dziadkowiec-Kublik

Urszula Paprocka

 

Galeria zdjęć:  

Strona 1 z 11