Czuwaj! Witamy na Dorobku szkoły drużyny Sendleraków…

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań.  Tym razem gościliśmy na nietypowej  zbiórce  Sendlerowskiego szczepu.   Po odtrąbieniu sukcesów w cztery świata strony nagrodzono gimnazjalistów, którzy przez  trzy lata szkoły uzyskiwali średnią ocen 4,75 i ocenę bardzo dobrą z zachowania –otrzymali tytuł „Primus inter pares”, czyli „Pierwszy wśród równych”, a następnie wyróżniono uczniów , którzy w klasie trzeciej uzyskali powyższy wynik.

Następnie do raportu  stanęli  gimnazjaliści, którzy otrzymali sprawności „Gimnazjalista na medal” i nagrody książkowe za osiągnięcia humanistyczne, matematyczno-przyrodnicze, sportowe, językowe oraz filmowe.

Oprócz wydawnictw książkowych , nagrodą dla uczniów, rodziców i nauczycieli były radosne  pląsy i piosenki przy akompaniamencie gitar.

Ostatnim zadaniem  postawionym przed nagrodzonymi było wspólne wykonanie piosenki „Ogniska już dogasa blask”.

„…Kto raz przyjaźni poznał moc, nie będzie trwonić słów.

Przy innym ogniu, w inną noc do zobaczenia znów…”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za  przygotowanie widowiska. Szczególne podziękowania należą się prowadzącym: Wiktorii Kordackiej i Dominikowi Stach- absolwentom Gimnazjum nr 2 im. Ireny Sendler w Głogowie.

Tamara Chojnacka

Beata Hebda

Anna Kowalska

Elżbieta Rak