Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

CZY WIESZ CO JESZ ?

    Dnia 14 kwietnia odbyła  się w naszej szkole V edycja Powiatowego Konkursu o tematyce żywieniowej:,, Czy wiesz, co jesz?”. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu  były:,, Warzywa wiosną i nie tylko…”. W konkursie wzięło udział siedem trzyosobowych drużyn. W pierwszym etapie rozwiązywano test wiedzy na temat zasad zdrowego odżywiania, znajomości barwników, roli mikroelementów itp. W kolejnych etapach drużyny musiały poradzić sobie z zadaniami praktycznymi, polegającymi na umiejętności  rozpoznawania egzotycznych warzyw oraz ich klasyfikowania . Każdy na swój sposób próbował przedstawić  swoje zdrowe nawyki żywieniowe wykonując ciekawe propozycje śniadaniowe czy rozpoznając składniki sałatek z batatem w roli głównej. Uczniowie musieli być również specjalistami od rozróżniania kiełków ciecierzycy i soczewicy, co okazało się dla niektórych całkiem proste. Dobra zabawa, humor i miła atmosfera sprawiały, że nutka rywalizacji dawała  o sobie zapomnieć  . W ogólnym podsumowaniu konkursu I miejsce zajęli uczniowie SP nr 14, II miejsce uczniowie SP nr 7. Drużyna naszej szkoły w składzie: Damian Olejnik z kl. VIa, Aleksandra Wrona z kl. Vd oraz Julia Gałka z kl. Vd zajęli zaszczytne III miejsce. Gratulujemy wszystkim !

Strona 1 z 11