Dni Turystyki w naszym mieście…

W ramach obchodów  XIII Dni Turystyki, nasi uczniowie wzięli udział w  Głogowskiej Grze Terenowej. Zasady  gry  terenowej polegają  na tym, że w wyznaczonych punktach  – stanowiskach należy wykonać pewne zadanie, m.in. odpowiedzieć na pytania dotyczące znajomości historii miasta, jego topografii.  Stanowiska były rozlokowane na terenie Starego Miasta. Zakończenie Gry miało miejsce przy Muzeum Archeologiczno-Historycznym – tam Jury sprawdzało prace, a uczestnicy, czyli uczniowie ze wszystkich typów szkół- a było nas ok. 80 -zostali uraczeni poczęstunkiem.

Rywalizacja była bardzo zacięta, niech dowodem na ten fakt będzie to (drużyna składała się z dwóch osób), że różnice pomiędzy wynikami  sześciu  pierwszych drużyn   były niewielkie.   To była walka!

Wśród najlepszych znaleźli się nasi uczniowie, i tak:

II – miejsce: Ola Szymankiewicz z kl. IIIGb i Emilka Zimny z kl. IIGd zdobyły 43 pkt.

( I miejsce-  44 pkt.)

IV miejsce: Dawid Kozera i Miłosz Michaliszyn z kl. III Gd zdobyli 39 pkt.

( III miejsce –  40 pkt.)

A kolejne miejsca : Maja Gogol i Laura Hara z kl. IIGd oraz Paweł Antał  z kl. VII d i Adrian Najdek z kl. VII b zdobyli po 38 pkt.!

Zabawa i nauka zarazem była przednia!  Gratulacje!

Tamara Chojnacka