DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU PODRECZNIKÓW SZKOLNYCH

INFORMACJA W SPRAWIE PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

W roku szkolnym 2015/2016 bezpłatne podręczniki i zeszyty ćwiczeń otrzymają pierwszoklasiści, drugoklasiści oraz czwartoklasiści.

DOFINANSOWANIE DO ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH

- Przysługuje dla uczniów:

• uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III szkoły podstawowej  na podstawie kryterium dochodowego z ustawy o świadczeniach rodzinnych. Oznacza to, że w br. kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosić będzie mniej niż  574 zł na osobę w rodzinie .

• z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego (słabowidzących, niesłyszących, słabosłyszących, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim,  z niepełnoprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym,  z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną     z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona powyżej), uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy III, V lub VI.

- Wnioski będą dostępne u pedagoga szkolnego w miesiącu wrześniu 2015 r. Do wniosku należy dołączyć fakturę potwierdzającą zakup podręczników (dofinansowaniu nie podlegają zeszyty ćwiczeń, repetytoria, słowniki itp.)