Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Dokument GIM TV na ogólnopolskim podium filmowym

24 kwietnia 2018 roku w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Rybniku odbyło się podsumowanie IX Ogólnopolskiego Konkursu Małych Form Dokumentalnych „Świat wokół mnie”. Konkurs odbył się w ramach programu Filmoteka Szkolna we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym  przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Rybnika.

 

Zadaniem uczestników było przygotować 3-minutowy film – dokument przedstawiający świat bliski twórcom obrazów filmowych – czyli młodym ludziom.

 

Z dumą informujemy, że dokument naszych filmowców z sekcji GIM TV – znalazł się wśród laureatów konkursu zajmując II miejsce w Polsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Aleksandra Szymankiewicz z kl.3B gimnazjum oraz Sara Dyk z kl. 3D gimnazjum pod opieką pani Alicji Skoczylas  stworzyły dokument zatytułowany „Efekt Jurka”. Ich praca jako jedna z nielicznych w konkursie wpisywała się idealnie w tematykę konkursu „Świat wokół mnie” przedstawiając reportaż o działaniach Jerzego Górskiego na rzecz lokalnej społeczności oraz jego wpływu na rozwijanie pasji sportowych młodych ludzi w regionie.

 

Przewodnicząca komisji oceniającej dr hab. Ewelina Konieczna podkreśliła wartość dokumentu jako dokumentalnej relacji z imprez sportowych, w której wykorzystane zostały zróżnicowane środki języka filmowego.

 

Wszystkie nagrodzone filmy zaprezentowane zostały podczas podsumowania konkursu – będą one również dostępne na stronie mdk.rybnik.pl . Nasz film będzie oczywiście dostępny na stronie Międzyszkolnej Sekcji Filmowej GIM TV.

 

Serdeczne podziękowania składamy panu Jerzemu Górskiem za wsparcie naszych poczynań filmowych, za motywację do działania oraz zgodę na publikację reportażu, całej Grupie Biegowej Crossu Straceńców za kibicowanie młodym filmowcom i wiele uśmiechów wprost do kamery, natomiast całej ekipie GIM TV z całoroczne zbieranie materiałów z kolejnych crossowych wydarzeń.

 

Serdeczne gratulacje dla laureatek i oczywiście trzymamy kciuki za kolejne filmowe wyzwania.

 

Alicja Skoczylas

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11