Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Działania w projekcie MultiSport

WYCIECZKA ROWEROWA

Nauczyciele wychowania fizycznego też postanowili się włączyć w obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski z dwoma akcjami prowadzonymi we wrześniu. Pierwsza to 100 km na bieżni a druga to 100 km przejechana na rowerach przez poszczególne klasy.Dzisiaj 13 września po czterech uczniów z najstarszych klas przejechało dystans 25 km do Grodowca co dało w sumie 100 km przejechane przez daną klasę.  Gratulujemy uczniom choć nie było łatwo na trasie. 

Opracował:  Jarosław Blida

Galeria zdjęć:

                              

 

  II RUNDA MULTISPORT

          W trosce o prawidłowy rozwój swoich uczniów, nasza szkoła podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do Rundy I, której głównym punktem jest multimedialny test sprawności EuroFit+. Test składał się z dziewięciu różnych stacji, takich jak bieg wahadłowy, siła ścisku, czy zwis na drążku, które pomagają ocenić poziom sprawności fizycznej. Nie były to jednak zwykłe ćwiczenia. Program ASM niesie za sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. W warstwie fabularnej dzieci pokonywały pomocników galaktycznego gangstera – Złego Zła świetnie się przy tym bawiąc. Na czas trwania testów sala gimnastyczna zamieniła się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu. Są potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do ruchu.

Turniej ASM to nie tylko zabawa. Wszyscy uczestnicy programu mają jeden wspólny, bardzo ważny cel -  wpisanie codziennego ruchu w DNA szkół i wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się.

Zespół ASM wraca do naszej szkoły po upływie sześciu miesięcy od Rudny I, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe. Runda II to czas by zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rudny I!

W naszej  szkole  Runda II startuje już od 17 września W Rundzie I cała szkolna drużyna spisała się na medal. Uczniowie dzielnie walczyli z wyzwaniami sportowymi, dlatego mamy nadzieję, że teraz równie ambitnie przystąpią do kolejnego zadania.

Oczywiście serdecznie zapraszamy rodziców do kibicowania swoim pociechom. Harmonogram uczestnictwa przekażą wychowawcy poszczególnych klas.

 

9) Turniej Rodzinny dla klasy drugiej i klas trzecich

14 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Turniej Rodzinny dla klasy drugiej i klas trzecich. Rywalizacja, dobra zabawa i postawa fair play była widoczna w każdej konkurencji. Dzieci i rodzice bawili się razem startując w różnych konkurencjach. Sprawdziliśmy jak szybko biegają rodzice , ale również czy potrafią ubić pianę z białek oraz zetrzeć na tarce marchewki. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, widząc jak mama, tata, brat czy siostra świetnie się bawią i zdobywają punkty dla klasy. Po skończonych konkurencjach klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody sponsorowane przez Pana Radosława Stacha przy współpracy z KGHM. Zabawa była przednia, frekwencja dopisała w większości klas. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku kolejne klasy wezmą udział w tej wspaniałej zabawie i stanie się to tradycją naszej szkoły.

Koordynator turnieju

Julita Wójcik

 Galeria zdjęć:

 

8) Kolejne spotkanie w ramach projektu

Kolejne spotkanie z cyklu RODZIC – DZIECKO – NAUCZYCIEL realizowane w ramach programu „Aktywne Szkoły Multisport” miało miejsce 6 czerwca br. Uczniowie z klasy VA wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcą spotkali się aby aktywnie spędzić wtorkowe popołudnie. Uczestnikom spotkania zaproponowano dwie gry rekreacyjne „Palanta” i „Kwadranta”. Dzieci zadecydowały, że chcą zagrać przeciwko swoim rodzicom.  Zarówno w jednej jak i w drugiej grze zwycięzcami zostali – RODZCE! Na szczęście nikt nie czuł się przegranym.  Była cała masa zabawnych sytuacji, a uśmiech towarzyszył  wszystkim graczom. Mimo zmęczenia wszyscy wytrwali do końca spotkania. Wspólna zabawa była wspaniałą okazją do integracji. Nauczyciele mieli okazję poznać swoich uczniów z nieco innej perspektywy.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za dużą frekwencję oraz pomoc w przygotowaniu poczęstunku!

Zapraszamy serdecznie na kolejne „aktywne” spotkania!

I. Bartczak, B. Mastej-Zaorska

 

Galeria zdjęć:

 

 

7) Kolejne działania w projekcie „Pogromcy Bezruchu”

 

 

 

6)  RODZIC – DZIECKO- NAUCZYCIEL

Sprawozdanie:

Dnia 24.04.2018 ramach projektu Aktywne Szkoły Multisport odbyło się spotkanie z serii RODZIC – DZIECKO- NAUCZYCIEL.
Uczniowie klasy 5C oraz ich rodzice spędzili dzisiejsze popołudnie w miłej atmosferze podczas wspólnej gry w kwadranta. Celem zajęć była integracja rodziców dzieci i wychowawcy. Na twarzach uczestników było widać radość ze wspólnej zabawy. W grę włączył się też duch rywalizacji. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami Fair Play. Wspólnie zwyciężyliśmy, ponieważ chodziło o dobrą zabawę, radość i aktywną formę integracji.
Rodzicom gratuluję odwagi, dzieciom dziękuję za udział i zachęcam do kolejnych spotkań z tej serii.
Wychowawca Iwona Ptaszyńska

 Galeria zdjęć:

 

5) Turniej Piłki Siatkowej dla klas Vi i VII Miksty

Sprawozdanie:

Dnia 27 marca 2018r. odbył się w naszej szkole szkolny turniej piłki siatkowej dla uczniów klas szóstych i siódmych Miksty. Wszystkie klasy wystawiły swoje reprezentacje i aktywnie uczestniczyli w między klasowej rywalizacji sportowej w myśl zasady gry Fair Play. Przez trzy godziny lekcyjne na naszej sali sportowej trwała iście zacięta rywalizacja sportowa, której wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy szóste:                                                                                     

I miejsce – VI d                                                                                

II miejsce – VI c                                                                               

III miejsce – VI a                                                                               

IV miejsce – VI b                                                                              

Klasy siódme:

I miejsce – VII a

II miejsce – VII d

III miejsce – VII b

IV miejsce – VII c

Turniej został rozegrany w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport.

Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałej postawy sportowej.

Organizatorzy Beata Bielska i Barbara Mastej – Zaorska

 

Galeria zdjęć:


 

4) Rejs „Pogorią”

Sprawozdanie:

Kolejna edycja „Szkoły Pod Żaglami” już za nami. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich powróciła szczęśliwie z rejsu po morzu Śródziemnym. Zaokrętowanie i wejście załogi na pokład odbyło się w Loano we Włoszech. Natomiast zakończenie wyprawy nastąpiło w San Remo. Podczas rejsu uczniowie mogli zwiedzić takie porty jak: wyspa Alba – Porto Azzurro, wyspa Korsyka – Bonifacio, stolica Korsyki Ajacio. Młodzi żeglarze zmagali się w tym roku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Neptun pogroził palcem i mieliśmy  jednej nocy 10 w skali Beauforta.

Podczas zwiedzania San Remo mogliśmy oglądać zmagania, w wyścigu kolarskimi  Milano – San Remo, naszych polskich kolaży Rafała Kwiatkowskiego (11miejsce), Łukasza. Wiśniowskiego oraz Macieja Bodnara

Na statku uczniowie pełnili wachty: gospodarczą, nawigacyjną oraz bosmańską. W czasie wachty gospodarczej przygotowywali posiłki, podawali do stołu oraz dbali o porządek pod pokładem. W czasie wachty nawigacyjnej uczyli się sterowania statkiem, prowadzenia dziennika pokładowego i obsługi urządzeń nawigacyjnych. Podczas wachty bosmańskiej dbali o porządek na pokładzie statku. Przez cały rejs w dzień i w nocy wszyscy musieli być gotowi do obsługi żagli,  ponieważ to pogoda decydowała kiedy i jakie żagle należy stawiać bądź zwijać. Była to dla nich dobra „szkoła życia”.

Beata Hebda, Artur Długosz

 

Galeria zdjęć: [w przygotowaniu]

 

3) Spotkanie Rodzic – Dziecko -Nauczyciel

 Sprawozdanie:

„Mamo, tato pobawcie się ze mną!”- pod takim hasłem zorganizowano dla klasy Ic popołudniowe spotkanie rodzic-dziecko-nauczyciel. Celem zajęć realizowanych w ramach projektu „Aktywne Szkoły Multisport” było spędzenie miło czasu w atmosferze odprężenia, podczas wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem. Zaproponowane ćwiczenia oparte na metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, wywodzą się z naturalnych potrzeb psychicznych dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Metoda ta pozwala poznawać swoje ciało, uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, rozwija empatię. Ćwiczenia wskazane przez Sherborne można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym, zaletą ich jest fakt, że nie potrzebujemy tu żadnych drogich pomocy, a jedynie  trochę przestrzeni.

Duża frekwencja uczestników spotkania, jest dowodem na to, że rodzice bardzo chętnie biorą udział w inicjatywach dotyczących ich dzieci i zależy im na jak najlepszym stymulowaniu rozwoju swoich pociech. Nauczyciele mieli okazję zobaczyć relacje oraz wspaniałą więź pomiędzy naszymi uczniami i członkami ich rodzin.

Mamy nadzieję, że zajęcia były dawką pozytywnej energii, która zachęci naszych uczestników do jeszcze aktywniejszego spędzania czasu wolnego.

Barbara Mastej-Zaorska

Dorota Czuchraj

Galeria zdjęć:


 

2) Rodzinny Turniej Siatkówki

Dnia 24.03.2018r. w sobotę odbędzie się RODZINNY TURNIEJ SIATKÓWKI  w ramach projektu Aktywne Szkoły Multisport. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do sportowej zabawy.

Poniżej do pobrania regulamin oraz zaproszenie / zgłoszenie:

zaproszenie siatkówka

REGULAMIN ZAWODÓW Rodz. Turn. Siatk. MULTISPORT

 Sprawozdanie:

RODZINNY TURNIEJ SIATKÓWKI odbył się w naszej szkole 24 marca 2018r. Udział wzięło sześć rodzin. To świetnie spędzona sobota na sportowo w gronie najbliższych. Nie brakło dobrego humoru i sportowej rywalizacji w duchu Fair Play. Rozegraliśmy 15 meczy systemem każdy z każdym. Na koniec rodzice zagrali przeciwko swoim dzieciom mecz. Był to bardzo wyrównany pojedynek siatkarzy, jednak to nasi uczniowie wygrali 25:23.

Zawody zorganizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego w ramach programu „Aktywne Szkoły MultiSport”. Dzięki Radzie Rodziców nie zabrakło zdrowego poczęstunku w postaci owoców.

Zwycięzcami turnieju byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy postanowili w aktywny sposób spędzić to sobotnie przedpołudnie na sali sportowej naszej szkoły wspólnie ze swoimi pociechami. Atmosfera w czasie zawodów była bardzo przyjazna.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!

Beata Bielska, Urszula Paprocka, Barbara Mastej-Zaorska i Artur Długosz.

 

Galeria zdjęć:

 

1) Rodzinny Turniej w Badmintona

Przepisy gry w badmintona:  Badminton

aktywne_szkoły_multisport plan_treningowy

 

plan_treningowy

 

Etapy Turnieju:

Kwalifikacje – szkoła na tym etapie zgłosiła się do projektu

Rozgrzewka – Dyrekcja i nauczyciele zorganizowali spotkanie z organizatorami i rodzicami, na którym padły propozycje działań, które będą realizowane w celu jeszcze większej aktywizacji naszych dzieci.

Runda I – uczniowie biorą udział w teście sprawnościowym Eurofit.
6 – miesięczny okres treningów drużynowych czyli czas na realizacje działań zaplanowanych podczas spotkania.

Runda II – uczniowie ponownie biorą udział w teście sprawnościowym Eurofit.

Finał – Podsumowanie i nagrody dla szkół

Rozpoczynamy  10 marca – Turniejem Rodzinnym w badmintona – przekazać rodzicom wszystkie chętne rodziny zapraszamy do wzięcia udziału.

Sprawozdanie:

10 marca 2018 r. (w sobotę ) odbył się „ I Rodzinny Turniej w Badmintona”, który zgromadził około 60 osób składających się na 15 drużyn deblowych grających systemem pucharowym. Turniej  zorganizowany został  w ramach projektu  „ Aktywna Szkoła Multisport ” realizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz z pomocą naszej Rady Rodziców, która ufundowała zdrowe i smaczne przekąski w przerwie gry.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom jak również kibicom, którzy dopingowali zawodników okrzykami i oklaskami. Po takim turnieju mamy świadomość, że jest wśród nas wielu chętnych do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję na powiększenie wkrótce liczby uradowanych twarzy uczestników z dyplomami w rękach za udział w kolejnym przedsięwzięciu sportowym.

Cele turnieju:

●  promowanie rodzinnej aktywności ruchowej

●  promocja zdrowego stylu życia,

●  stworzenie możliwości udziału w imprezach sportowo- rekreacyjnych,

●  promowanie kulturalnych form zachowania zawodników i kibiców na boisku ,

●  popularyzacja i upowszechnienie zasad gry w badmintona

●  rozwijanie poczucia bezinteresownej życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju,

●  przestrzeganie reguł, przepisów gier i zabaw

●  promowanie zdrowej rywalizacji

                                                                                      

Urszula Paprocka, Beata Bielska, Grażyna Dziadkowiec-Kublik, Jarosław Blida

Galeria zdjęć: Galeria zdjęć: