Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Działania w projekcie MultiSport

9) Turniej Rodzinny dla klasy drugiej i klas trzecich

14 czerwca 2018r. w naszej szkole odbył się Turniej Rodzinny dla klasy drugiej i klas trzecich. Rywalizacja, dobra zabawa i postawa fair play była widoczna w każdej konkurencji. Dzieci i rodzice bawili się razem startując w różnych konkurencjach. Sprawdziliśmy jak szybko biegają rodzice , ale również czy potrafią ubić pianę z białek oraz zetrzeć na tarce marchewki. Uśmiech nie schodził z twarzy dzieci, widząc jak mama, tata, brat czy siostra świetnie się bawią i zdobywają punkty dla klasy. Po skończonych konkurencjach klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody sponsorowane przez Pana Radosława Stacha przy współpracy z KGHM. Zabawa była przednia, frekwencja dopisała w większości klas. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku kolejne klasy wezmą udział w tej wspaniałej zabawie i stanie się to tradycją naszej szkoły.

Koordynator turnieju

Julita Wójcik

 Galeria zdjęć:

 

8) Kolejne spotkanie w ramach projektu

Kolejne spotkanie z cyklu RODZIC – DZIECKO – NAUCZYCIEL realizowane w ramach programu „Aktywne Szkoły Multisport” miało miejsce 6 czerwca br. Uczniowie z klasy VA wraz ze swoimi rodzinami i wychowawcą spotkali się aby aktywnie spędzić wtorkowe popołudnie. Uczestnikom spotkania zaproponowano dwie gry rekreacyjne „Palanta” i „Kwadranta”. Dzieci zadecydowały, że chcą zagrać przeciwko swoim rodzicom.  Zarówno w jednej jak i w drugiej grze zwycięzcami zostali – RODZCE! Na szczęście nikt nie czuł się przegranym.  Była cała masa zabawnych sytuacji, a uśmiech towarzyszył  wszystkim graczom. Mimo zmęczenia wszyscy wytrwali do końca spotkania. Wspólna zabawa była wspaniałą okazją do integracji. Nauczyciele mieli okazję poznać swoich uczniów z nieco innej perspektywy.

Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za dużą frekwencję oraz pomoc w przygotowaniu poczęstunku!

Zapraszamy serdecznie na kolejne „aktywne” spotkania!

I. Bartczak, B. Mastej-Zaorska

 

Galeria zdjęć:

 

 

7) Kolejne działania w projekcie „Pogromcy Bezruchu”

 

 

 

6)  RODZIC – DZIECKO- NAUCZYCIEL

Sprawozdanie:

Dnia 24.04.2018 ramach projektu Aktywne Szkoły Multisport odbyło się spotkanie z serii RODZIC – DZIECKO- NAUCZYCIEL.
Uczniowie klasy 5C oraz ich rodzice spędzili dzisiejsze popołudnie w miłej atmosferze podczas wspólnej gry w kwadranta. Celem zajęć była integracja rodziców dzieci i wychowawcy. Na twarzach uczestników było widać radość ze wspólnej zabawy. W grę włączył się też duch rywalizacji. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami Fair Play. Wspólnie zwyciężyliśmy, ponieważ chodziło o dobrą zabawę, radość i aktywną formę integracji.
Rodzicom gratuluję odwagi, dzieciom dziękuję za udział i zachęcam do kolejnych spotkań z tej serii.
Wychowawca Iwona Ptaszyńska

 Galeria zdjęć:

 

5) Turniej Piłki Siatkowej dla klas Vi i VII Miksty

Sprawozdanie:

Dnia 27 marca 2018r. odbył się w naszej szkole szkolny turniej piłki siatkowej dla uczniów klas szóstych i siódmych Miksty. Wszystkie klasy wystawiły swoje reprezentacje i aktywnie uczestniczyli w między klasowej rywalizacji sportowej w myśl zasady gry Fair Play. Przez trzy godziny lekcyjne na naszej sali sportowej trwała iście zacięta rywalizacja sportowa, której wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy szóste:                                                                                     

I miejsce – VI d                                                                                

II miejsce – VI c                                                                               

III miejsce – VI a                                                                               

IV miejsce – VI b                                                                              

Klasy siódme:

I miejsce – VII a

II miejsce – VII d

III miejsce – VII b

IV miejsce – VII c

Turniej został rozegrany w ramach programu Aktywne Szkoły MultiSport.

Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałej postawy sportowej.

Organizatorzy Beata Bielska i Barbara Mastej – Zaorska

 

Galeria zdjęć:


 

4) Rejs „Pogorią”

Sprawozdanie:

Kolejna edycja „Szkoły Pod Żaglami” już za nami. Uczniowie klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich powróciła szczęśliwie z rejsu po morzu Śródziemnym. Zaokrętowanie i wejście załogi na pokład odbyło się w Loano we Włoszech. Natomiast zakończenie wyprawy nastąpiło w San Remo. Podczas rejsu uczniowie mogli zwiedzić takie porty jak: wyspa Alba – Porto Azzurro, wyspa Korsyka – Bonifacio, stolica Korsyki Ajacio. Młodzi żeglarze zmagali się w tym roku z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi. Neptun pogroził palcem i mieliśmy  jednej nocy 10 w skali Beauforta.

Podczas zwiedzania San Remo mogliśmy oglądać zmagania, w wyścigu kolarskimi  Milano – San Remo, naszych polskich kolaży Rafała Kwiatkowskiego (11miejsce), Łukasza. Wiśniowskiego oraz Macieja Bodnara

Na statku uczniowie pełnili wachty: gospodarczą, nawigacyjną oraz bosmańską. W czasie wachty gospodarczej przygotowywali posiłki, podawali do stołu oraz dbali o porządek pod pokładem. W czasie wachty nawigacyjnej uczyli się sterowania statkiem, prowadzenia dziennika pokładowego i obsługi urządzeń nawigacyjnych. Podczas wachty bosmańskiej dbali o porządek na pokładzie statku. Przez cały rejs w dzień i w nocy wszyscy musieli być gotowi do obsługi żagli,  ponieważ to pogoda decydowała kiedy i jakie żagle należy stawiać bądź zwijać. Była to dla nich dobra „szkoła życia”.

Beata Hebda, Artur Długosz

 

Galeria zdjęć: [w przygotowaniu]

 

3) Spotkanie Rodzic – Dziecko -Nauczyciel

 Sprawozdanie:

„Mamo, tato pobawcie się ze mną!”- pod takim hasłem zorganizowano dla klasy Ic popołudniowe spotkanie rodzic-dziecko-nauczyciel. Celem zajęć realizowanych w ramach projektu „Aktywne Szkoły Multisport” było spędzenie miło czasu w atmosferze odprężenia, podczas wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem. Zaproponowane ćwiczenia oparte na metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, wywodzą się z naturalnych potrzeb psychicznych dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Metoda ta pozwala poznawać swoje ciało, uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, rozwija empatię. Ćwiczenia wskazane przez Sherborne można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym, zaletą ich jest fakt, że nie potrzebujemy tu żadnych drogich pomocy, a jedynie  trochę przestrzeni.

Duża frekwencja uczestników spotkania, jest dowodem na to, że rodzice bardzo chętnie biorą udział w inicjatywach dotyczących ich dzieci i zależy im na jak najlepszym stymulowaniu rozwoju swoich pociech. Nauczyciele mieli okazję zobaczyć relacje oraz wspaniałą więź pomiędzy naszymi uczniami i członkami ich rodzin.

Mamy nadzieję, że zajęcia były dawką pozytywnej energii, która zachęci naszych uczestników do jeszcze aktywniejszego spędzania czasu wolnego.

Barbara Mastej-Zaorska

Dorota Czuchraj

Galeria zdjęć:


 

2) Rodzinny Turniej Siatkówki

Dnia 24.03.2018r. w sobotę odbędzie się RODZINNY TURNIEJ SIATKÓWKI  w ramach projektu Aktywne Szkoły Multisport. Serdecznie zapraszamy całe rodziny do sportowej zabawy.

Poniżej do pobrania regulamin oraz zaproszenie / zgłoszenie:

zaproszenie siatkówka

REGULAMIN ZAWODÓW Rodz. Turn. Siatk. MULTISPORT

 Sprawozdanie:

RODZINNY TURNIEJ SIATKÓWKI odbył się w naszej szkole 24 marca 2018r. Udział wzięło sześć rodzin. To świetnie spędzona sobota na sportowo w gronie najbliższych. Nie brakło dobrego humoru i sportowej rywalizacji w duchu Fair Play. Rozegraliśmy 15 meczy systemem każdy z każdym. Na koniec rodzice zagrali przeciwko swoim dzieciom mecz. Był to bardzo wyrównany pojedynek siatkarzy, jednak to nasi uczniowie wygrali 25:23.

Zawody zorganizowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego w ramach programu „Aktywne Szkoły MultiSport”. Dzięki Radzie Rodziców nie zabrakło zdrowego poczęstunku w postaci owoców.

Zwycięzcami turnieju byli tak naprawdę wszyscy uczestnicy, którzy postanowili w aktywny sposób spędzić to sobotnie przedpołudnie na sali sportowej naszej szkoły wspólnie ze swoimi pociechami. Atmosfera w czasie zawodów była bardzo przyjazna.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM !!!

Beata Bielska, Urszula Paprocka, Barbara Mastej-Zaorska i Artur Długosz.

 

Galeria zdjęć:

 

1) Rodzinny Turniej w Badmintona

Przepisy gry w badmintona:  Badminton

aktywne_szkoły_multisport plan_treningowy

 

plan_treningowy

 

Etapy Turnieju:

Kwalifikacje – szkoła na tym etapie zgłosiła się do projektu

Rozgrzewka – Dyrekcja i nauczyciele zorganizowali spotkanie z organizatorami i rodzicami, na którym padły propozycje działań, które będą realizowane w celu jeszcze większej aktywizacji naszych dzieci.

Runda I – uczniowie biorą udział w teście sprawnościowym Eurofit.
6 – miesięczny okres treningów drużynowych czyli czas na realizacje działań zaplanowanych podczas spotkania.

Runda II – uczniowie ponownie biorą udział w teście sprawnościowym Eurofit.

Finał – Podsumowanie i nagrody dla szkół

Rozpoczynamy  10 marca – Turniejem Rodzinnym w badmintona – przekazać rodzicom wszystkie chętne rodziny zapraszamy do wzięcia udziału.

Sprawozdanie:

10 marca 2018 r. (w sobotę ) odbył się „ I Rodzinny Turniej w Badmintona”, który zgromadził około 60 osób składających się na 15 drużyn deblowych grających systemem pucharowym. Turniej  zorganizowany został  w ramach projektu  „ Aktywna Szkoła Multisport ” realizowanego przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz z pomocą naszej Rady Rodziców, która ufundowała zdrowe i smaczne przekąski w przerwie gry.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom jak również kibicom, którzy dopingowali zawodników okrzykami i oklaskami. Po takim turnieju mamy świadomość, że jest wśród nas wielu chętnych do aktywnego spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję na powiększenie wkrótce liczby uradowanych twarzy uczestników z dyplomami w rękach za udział w kolejnym przedsięwzięciu sportowym.

Cele turnieju:

●  promowanie rodzinnej aktywności ruchowej

●  promocja zdrowego stylu życia,

●  stworzenie możliwości udziału w imprezach sportowo- rekreacyjnych,

●  promowanie kulturalnych form zachowania zawodników i kibiców na boisku ,

●  popularyzacja i upowszechnienie zasad gry w badmintona

●  rozwijanie poczucia bezinteresownej życzliwości i szacunku wobec uczestników turnieju,

●  przestrzeganie reguł, przepisów gier i zabaw

●  promowanie zdrowej rywalizacji

                                                                                      

Urszula Paprocka, Beata Bielska, Grażyna Dziadkowiec-Kublik, Jarosław Blida

Galeria zdjęć: Galeria zdjęć: