Dzień Drzewa

Dziesiątego października, każdego roku, obchodzony jest na całym świecie Dzień Drzewa. Ludzie różnych ras, narodowości, mieszkający na odległych kontynentach sadzą drzewa lub krzewy, aby poprawić stan środowiska. Akcja ta z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Biorą w niej udział dzieci, młodzież, dorośli, politycy, samorządowcy, organizacje społeczne i każdy, komu nie jest obojętne najbliższe otoczenie. W ten sposób podnosi się świadomość ekologiczną społeczeństwa, młodzi ludzie uczą się dobrych zachowań. To właśnie od nich będzie zależeć, jakość powietrza, wody i gleby.

Nasza szkoła od wielu lat czynnie uczestniczy w Dniu Drzewa. Jest to możliwe dzięki naszemu sponsorowi- Castoramie Głogów. Możemy liczyć na zrozumienie i zakup krzewów za symboliczną kwotę.

W tym roku tuje sadzili uczniowie klas szóstych, siódmych oraz drugich i trzecich gimnazjum. Wszyscy poradzili sobie bardzo dobrze, stosując się do udzielonych wcześniej wskazówek. Całą akcję zorganizowała i nadzorowała nauczycielka chemii i biologii Alicja Anastaziuk.

Relację fotograficzną z akcji można obejrzeć poniżej.

Alicja Anastaziuk