DZIEŃ ZIEMI I AUTOBUS ENERGETYCZNY

Z tej okazji klasa 2d przygotowała przedstawienie pt. „Jak rozweselić Ziemię?” Dzieci zaprezentowały się swoim kolegom i koleżankom z klas drugich oraz swoim rodzicom. Swój występ wzbogaciły pięknymi strojami oraz wesołymi piosenkami, grając na dzwonkach i instrumentach perkusyjnych.

Opiekunowie grupy

Julita Wójcik i Edyta Sawicka

Nowoczesne ekologiczne rozwiązania m.in. ogniwo fotowoltaiczne, kolektor słoneczny oraz rekuperator to tylko niektóre energooszczędne rozwiązania przedstawione w Autobusie Energetycznym, czyli ogólnodostępnej wystawie z funkcjami praktycznego laboratorium demonstracyjnego . Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy VI a mieli okazję  zapoznać  się z interesującymi pomysłami energooszczędnymi w mobilnym Autobusie Energetycznym. Ciekawe demonstracje poszerzyły wiedzę i naszą świadomość młodych ekologów.