FILMOWE LAURY

17 kwietnia 2018 w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu na spot filmowy pn. „Babciu nie oddawaj pieniędzy, to nie akcja policyjna”. Celem konkursu była edukacja społeczna z zakresu oszustw na szkodę seniorów, by osoby starsze, samotnie funkcjonujące nie padały ofiarami przestępstw. Do udziału w konkursie zaangażowano dzieci i młodzież, która poprzez twórcze działanie stworzyła odpowiednie, 3-minutowe spoty reklamowe.

Udział w konkursie wzięło ponad 90 klas z całego województwa dolnośląskiego, dlatego z dumą informujemy, że praca naszych uczniów z klasy 2D gimnazjum we współpracy z Międzyszkolną Sekcją Filmową zajęła I miejsce w konkursie. Nasz spot reklamowy będzie wykorzystany w kampanii społecznej w mediach – w telewizji oraz na portalach internetowych. Nagrodą w konkursie dla całej filmowej grupy będzie wycieczka do Wrocławia połączona ze zwiedzaniem Capitolu oraz warsztatami w teatrze.

W trakcie gali konkursowej mieliśmy niebywałą okazję wysłuchać wykładu prof. dr hab. Jana Miodka - dotąd mieliśmy jedynie okazję posłuchać jego wykładów i programów w telewizji.

W spotkaniu udział wzięli również – Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski, Komendant Miejski Policji we Wrocławiu – mł. insp. Maciej Januszkiewicz, a także Dyrektor Teatru „Capitol” – Pan Konrad Imiela oraz zaproszeni goście, wśród których znaleźli się Wicewojewoda Dolnośląski – Pan Kamil Krzysztof Zieliński, Doradca Wojewody Dolnośląskiego – Pan Damian Mrozek, Dolnośląski Kurator Oświaty – Pan Roman Kowalczyk, Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Pan Jarosław Delewski, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Pani Dorota Feliks, Zastępca Dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli – Pani Jolanta Szwedowska oraz przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego – Pan Piotr Toczyński, a także przedstawiciele mediów.

Na spotkanie przybyli także licznie seniorzy, do których adresowane są oba przedsięwzięcia, a także młodzi uczestnicy konkursu – autorzy spotów filmowych adresowanych do osób w podeszłym wieku, najbardziej narażonych na działanie oszustów podszywających się pod tzw. „wnuczków” oraz „funkcjonariuszy biorących udział w akcji policyjnej”.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Krystyny Onyszkiewicz, która zagrała w naszym spocie główną rolę – wcielając się w nasza filmową babcię. Pani Krystyna również odebrała nagrodę specjalną za grę aktorska oraz wspieranie działań młodzieży.

Chcielibyśmy również podziękować panu Tomaszowi Ścisłowskiemu z Powiatowej Komendy Policji w Głogowie, który udzielił nam teoretycznego wsparcia oraz poinstruował, jak należy działać skutecznie, aby nie dać się oszukać.

Już w najbliższym czasie zapraszamy na relację z wydarzenia oraz do obejrzenia naszego spotu w zakładce GIM TV.  Nie pozwólcie, by wasi dziadkowie i babcie dali się oszukać – pokażcie im ten spot!

W tworzenie spotu najbardziej zaangażowali się: Aleksandra Szymankiewicz kl. 3B gimnazjum, Joanna Cierniejewska kl. 2D gimnazjum, Aleksandra Masny kl. 2D gimnazjum, Michał Ścisłowski kl. 2D gimnazjum, Laura Hara kl. 2D gimnazjum, Aleksander Jabłoński kl.2d gimnazjum , Sara Dyk kl. 3D gimnazjum, Patryk Kuczak kl.6D oraz członkowie Międzyszkolnej Sekcji Filmowej GIM TV – Patrycja Skoczylas (UW), Wiktoria Kordacka (LO I), Aleksander Sypniewski (LO I), Tomasz Kontraktewicz (Zespół Szkół im. J. Wyżykowskiego)

Gratulacje dla całej ekipy!

Alicja Skoczylas