Frazeologia

Innowacja

W roku szkolnym 2017/ 2018 w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie będzie prowadzona metodyczna innowacja o nazwie „ Z frazeologią za pan brat – od ścieżki dydaktycznej do konkursu systemem iVote”. Jej autorkami i realizatorkami są nauczyciele szkoły: panie Elżbieta Frankowska- Cyfra i Małgorzata Korzeniewska.

Przedsięwzięciu przyświeca cel  upowszechnienia wśród dzieci- w sposób nieszablonowy-  wiedzy o polskiej frazeologii z jednoczesnym wpływem na ich umiejętności posługiwania się frazeologizmami w mowie i piśmie. Działania metodyczne zostały  oparte nie tylko na wiedzy i wykorzystaniu nowoczesnych rozwiązań TIK, ale także na pedagogice zabawy i grywalizacji.

Innowacją, która dotyczy zajęć przedmiotowych z języka polskiego  zostali objęci uczniowie klas IV-VII.  Przewidywany czas realizacji założeń pomysłu  – od 1 września 2017r. do 31 maja 2018r.

Poniżej plan ścieżki frazeologicznej do pobrania w formacie PDF:

Frazeologia 2017-2018