Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

GIM TV i odnawialne źródła energii

Zespół Międzyszkolnej Sekcji Filmowej GIM TV przy SP3 w Głogowie – pod roboczą nazwą VOLTY New kolejny już raz bierze udział w działaniach realizowanych w ramach projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

W ramach konkursu filmowego nasz zespół Volty przygotowała z pomocą nauczyciela-opiekuna pani Alicji Skoczylas 2-minutowy spot edukacyjny – reportaż.  Serdecznie zapraszamy do obejrzenia spotu oraz polubienia go – „łapka w górę” pod filmikiem – przyczyni się to do zwiększenia szans na wygraną dla naszego zespołu.

 

 

 

Temat projektu nie jest łatwy – bowiem przekonać społeczeństwo do korzystania z nowoczesnych technologii produkcji prądu to nie jest rzecz prosta, a celem projektu jest właśnie upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Jest to szczególnie ważne, bowiem w naszym powiecie i gminie rozpoczęto szereg działań promujących ekologiczne sposoby ogrzewania i produkcji prądu, aby odciążyć nasz środowisko.

 

 

Celem spotu powinno jest zaprezentowanie mikroinstalacji OZE znajdujących się w naszym regionie. Nasz zespół postanowił przedstawić  tym razem przede wszystkim możliwości, z których można skorzystać w naszym regionie oraz argumenty, które przemawiają za montażem tego typu instalacji.

„Nasz reportaż – spot  ma na celu uświadomienie lokalnej społeczności jakie korzyści środowiskowe i ekonomiczne daje wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Informowanie o korzyściach porównaliśmy do gry w karty, w której mocne argumenty wygrywają. U nas wygrywają atuty, które przemawiają za fotowoltaiką” – mówi Sara Dyk, członek zespołu Volty.

 

 

 ”Chcąc zachęcić ludzi, a w szczególności młode pokolenie do życia w sposób ekologiczny, musimy więc najpierw wyjaśnić na jakiej zasadzie działają kolektory słoneczne i jakie korzyści płyną z wykorzystania fotowoltaiki. To stosunkowo młoda technologia, dlatego tak ważne jest odpowiednie poinformowanie społeczeństwa.” – podkreśla Wiktoria Wiśniewska, członek zespołu, współautorka scenariusza GIM TV.

 

 

 Aleksandra Szymankiewicz: „Nasz spot poświęcimy przede wszystkim na wyjaśnienie zasad działania ogniw fotowoltaicznych, oraz omówimy korzyści płynące z ich wykorzystania (ekonomicznych, środowiskowych itp.). Pokażemy także, że fotowoltaika otacza nas w wielu aspektach życia – spot jest pomocą podczas kampanii społecznych.

 

Zapraszamy do obejrzenia zajawki spotu oraz śledzenia wiadomości o postępach zespołu w lokalnych mediach oraz na stronach szkoły gim2glogow.pl oraz sp3glogow.pl

 

A dzisiaj kilka zdjęć z prac na planie filmowym:

Alicja Skoczylas

Galeria zdjęć: 

Strona 1 z 11