Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

GIM TV Laureatem Konkursu Ministerstwa Finansów

To – że w sekcji filmowej GIM TV jesteśmy aktywni – to wiecie. Ale czy wiecie, że jesteśmy rownież „Finansowoaktywni”? Tak, to nie żart – z dumą informujemy, że nasza misja: „Tropem podatków w Głogowie” została wykonana!  Nasze dwa zespoły konkursowe zostały Laureatami w 5. edycji konkursu w programie  edukacyjnym Ministerstwa Finansów  „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki” . Pierwszy zespół w składzie: Nikola Woroniec, Bartosz Kochanowski, Dawid Szadkowski przygotował  film pt. „Tropem podatków w Głogowie”, natomiast drugi zespół w składzie Izabela Lizuraj, Grzegorz Porębski oraz Maciej Herbert przeprowadził sondę uliczną pt. „W życiu pewne są …”. Jesteśmy bardzo dumni, że aż 2 nasze zespoły znalazły się w gronie laureatów – czyli wśród dziesięciu zespołów uczniowskich z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem konkursowym – przygotowaniem filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”. Nasze zespoły zostały wybrane spośród 165 innych, a więc to ogromne wyróżnienie.

Na uroczystą galę w Ministerstwie Finansów w Warszawie zaproszone zostały obydwa zespoły w raz z opiekunem Międzyszkolnej Sekcji Filmowej GIM TV  panią Alicją Skoczylas. Zaproszenie z ministerstwa wręczył nam uroczyście Naczelnik Urzędu Skrabowego w Głogowie. Dwudniowy wyjazd do Warszawy stanowił część nagrody w konkursie.

13 czerwca podczas gali w Ministerstwie Finansów, która stanowiła oficjalny finał tegorocznej edycji „Finansoaktywnych”, zaprezentowano 10 zwycięskich filmów. Na galę przybył również minister Marian Banaś, który podkreślił, jak ważna jest edukacja finansowa. Podczas gali mieliśmy szansę opowiedzieć o tym, jak znaleźliśmy  inspiracje i czego nauczyliśmy sie się podczas programu.

Nagrody i dyplomy zespołom wręczyła dyrektor generalna MF Barbara Brodowska-Mączka z przewodniczącą Kapituły Konkursowej, wicedyrektor Biura Komunikacji i Promocji w MF Magdaleną Swobodą-Młynarczyk.

W uroczystości uczestniczył także tegoroczny ambasador programu – Maciek „Sheo” Ejsmont, który towarzyszył naszym zespołom w trakcie całej uroczystości  – oczywiście nie zabrakło zdjęć, selfie i specjalnych dedykowanych dla GIM TV autografów.

Oczywiście obydwie prace – filmy to prace zespołowe – w przygotowaniu filmów wspierali nas pozostali członkowie GIM TV, a w szczególności: Aleksandra Szymankiewicz, Patrycja Skoczylas,  Aleksandra Masny, Wiktoria Wiśniewska, Paulina Tkacz,  Laura Hara oraz Joanna Cierniejewska. W realizacji filmów wspierał nasz również pan Rafael Rokaszewicz – Prezydent Miasta Głogowa, który poświęcił nam czas i wyjaśnił wszystkie tajniki dochodów i wydatków budżetowych  w naszym mieście i w naszej gminie. Serdecznie dziękujemy również rzecznikowi prezydenta –  pani Marcie Dytwińskiej-Gawrońskiej, która wsparła całość inicjatywy organizacyjnie i informacyjnie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym filmowcom kolejnego spektakularnego sukcesu i zapraszamy do obejrzenia naszych spotów oraz relacji z gali konkursowej na stronie Ministerstwa Finansów  https://www.gov.pl/web/finanse/nagrody-w-5-edycji-finansoaktywnych-rozdane  oraz stronie konkursu https://finansoaktywni.pl/aktualnosci/

Oczywiście koniecznie zajrzyjcie do galerii zdjęć i już niebawem do zakładki GIM TV, w której przedstawimy relację z naszego wyjazdu do Warszawy.

 

Alicja Skoczylas

 

Galeria zdjęć:  

Strona 1 z 11