GIM TV na podium konkursu „Młody Film – Moja Polska”

„Od odzyskania przez Polskę niepodległości mija w tym roku równo sto lat. Nie jest to rocznica oderwana od rzeczywistości, bo przecież od tamtej pory Polska istnieje, żyjemy w tym kraju na co dzień. Wielu ludzi chętnie wypowiada się w prasie czy telewizji, mówią jak wygląda, bądź jak powinna wyglądać Polska.

Ale my chcielibyśmy dowiedzieć się, jak wygląda Polska widziana Twoimi oczami – czy ma coś wspólnego z wydarzeniami sprzed stu lat? Co sobie w niej cenisz, co widzisz, kiedy rozejrzysz się wokół? Jeśli masz coś do powiedzenia o Polsce – powiedz! To ważne. Odpowiedz o tym za pomocą maksymalnie dwuminutowego filmu, wykonanego w dowolnej technice.” – tak brzmiało motto przesłanie
konkursu filmowego dla dzieci i młodzieży w ramach 45. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach „Młody Film – Moja Polska”.

Nasza ekipa GIM TV oczywiście aktywnie odpowiedziała na tak piękne przedsięwzięcie artystyczne składając kolejny filmik pt.: „Polska, a w niej…”  i miło nam poinformować, że jury festiwalu postanowiło przyznać główną nagrodę właśnie naszej ekipie GIM TV. Gala konkursu odbyła się w Kielcach – my nie dotarliśmy z powodu odległości  na miejsce – jednak nagrode przekazano nam wirtualnie.

Poniżej link z gali konkursowej:

Filmik „Polska, a w niej …” to składanka ponad setki obrazów naszej okolicy pokazana z punktu widzenia harcerki – główną rolę tym razem zagrała Aleksandra Masny z kl. 3 D gimnazjum.
Nagroda Główna  w postaci kamery GoPro Hero 5 oczywiście wzbogaci nasz warsztat filmowy, co nas niezmiernie cieszy i da nam nowe możliwości perspektywy cyfrowego zapisu rzeczywistości.

Wielkie gratulacje należą się naszej  absolwentce Aleksandrze Szymankiewicz, która czuwała nad kamerą i montażem całości.A oto pełen skład ekipy, która pracowała nad filmem:

1. Joanna Cierniejewska 3D
  21. Patrycja Skoczylas Uniwersytet Wrocławski
  22. Aleksander Sypniewski I LO
  23. Sara Dyk II LO

Serdeczni gratulujemy całej ekipie i życzymy dalszych sukcesów filmowych i fotograficznych! Zapraszamy do zakładki GIM TV na relację filmową z wydarzenia

Alicja Skoczylas