Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

GIM TV na tropie podatków

Członkowie naszej sekcji filmowej GIM TV podjęli się kolejnego nietypowego zadania – wyruszyli w misję: Rozumiemy podatki! Kilka tygodni pracowali nad projektem „Finansoaktywni”. Finansoaktywni to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli organizowany przez Ministerstwo Finansów. Tegoroczna edycja skierowana jest do 6., 7. i 8. klas szkół podstawowych, a jej misja brzmi: Rozumiemy podatki. Dzięki udziałowi w programie dowiedzieliśmy się m.in. czym są podatki, jakie są ich rodzaje, dlaczego je płacimy i co dzięki nim zyskujemy. „Finansoaktywni” to jednak nie tylko projekt – to również konkurs filmowy! Realizując zadanie konkursowe nasze dwa zespoły przygotowały scenariusz i nakręciły 2 filmy „Tropem podatków w mojej okolicy”. Filmy pokazują jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w najbliższym otoczeniu uczniów i ich codziennym życiu oraz wskazują, co dodatkowego zyskaliby w swoim otoczeniu, gdyby wszyscy płacili podatki.

Zadanie nie należało do najłatwiejszych, dlatego postanowiliśmy zorientować się w temacie u źródła czyli udaliśmy się na spotkanie z  Prezydentem Miasta Głogowa panem Rafaelem Rokaszewiczem oraz rzecznikiem prezydenta panią Martą Dytwińską-Gawrońską. Pzreprowadziliśmy również sondę na mieście pytając mieszkańców, co sadzą na temat podatków. Połączyliśmy materiał z animacją wyjaśniającą zagadnienie podatków i tak oto powstały 2 spoty, które walczą obecnie w konkursie ogólnopolskim.  Wyniki już niebawem – trzymajcie kciuki!

Poniżej kilka zdjęć z naszych działań oraz ze spotkania z panem prezydentem.

 

Alicja Skoczylas z sekcją GIM TV

 

Galeria zdjęć:  

Strona 1 z 11