Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

GIM TV na wakacjach również z nagrodami

Nasze GIM TV również podczas wakacji nie próżnowało. Tym razem wzięliśmy udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego „Mała Ojczyzna”. Festiwal zorganizowany został w dniach 16-19 sierpnia 2018 u stóp zamku w Pieskowej Skale. Pieskowa Skała to historyczna osada, która powstała jako ogniwo w łańcuchu fortyfikacyjnym, położona w Dolinie Prądnika nieopodal Krakowa, w obrębie Ojcowskiego Parku Narodowego. Festiwal nawiązywał do z obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a partnerem była Fundacja PZU. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Kraków, natomiast Patronat Honorowy objął Wojewoda Małopolski. W Komitecie Honorowym zasiadał Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

             Miło nam poinformować, że właśnie w tych pięknych okolicznościach nasza drużyna GIM TV odebrała zaszczytne nagrody. Nasze dwa filmy wystartowały w kategorii „Film Ukazujący Piękno Mojej Miejscowości” oraz „Film Opowiadający Historię Mojej Miejscowości” i obydwa filmy „Głogów a w nim…”  oraz  „Historia Zamknięta w Walizce” zdobyły nagrody publiczności, natomiast film „Głogów a w nim…”  zdobył drugą nagrodę czyli wyróżnienie w kategorii „Film ukazujący Piękno Mojej Miejscowości” oraz nagrodę finansową w wysokości 1000 zł za „(…) za młodzieńczy entuzjazm, świeżość spojrzenia, dowcipne pointy i zachęcenie nas do szybkiego odwiedzenia Głogowa”.

 

Wielką niespodzianką ze strony jury było przyznanie nagrody specjalnej dla opiekuna GIM TV pani Alicji Skoczylas za „(…) za dyskretną opiekę artystyczną, pielęgnowanie indywidualności, bez narzucania wizji kina i świata.” Nagroda była również finansowa w wysokości 2000 zł.

Nagrody przeznaczymy na zakup i odnowienie sprzętu sekcji filmowej.

 

             Warto podkreślić, że na konkurs wpłynęła olbrzymia liczba filmów wyprodukowanych zarówno przez profesjonalistów jak i amatorów, a do konkursu komisja zakwalifikowała 32 filmy, które podczas festiwalu walczyły o nagrody.

Profesjonalne jury wyłoniło zwycięzców w każdej z powyższych kategorii.

Jury w składzie: Beata Paluch – Aktorka, od ponad 30 lat na stałe związana z Narodowym Starym Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie.

Kuba Armata – Dziennikarz i krytyk filmowy.

Artur Zaborski – Dziennikarz i krytyk filmowy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom a nagrodzeni odebrali pamiątkowe .

Na festiwalu reprezentowali nas Aleksander Jabłoński z obecnej kl. 3D gimnazjum oraz nasza absolwentka Aleksandra Szymankiewicz (obecnie uczennica I LO) wraz z opiekunem GIM TV panią Alicją Skoczylas.

 

Podczas podróż towarzyszyli nam Rodzice – pani Dorota Borys oraz pani Edyta Szymankiewicz, do których kierujemy wielkie podziękowania za umożliwienie nam wyjazdu i sfinansowanie noclegów oraz za niesamowite wsparcie podczas całego festiwalu.

Zwycięskie filmy obejrzeć będzie można oczywiście w zakładce GIM TV, do której zapraszamy również na relacje filmową z wydarzenia.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi filmowemu.

 

Alicja Skoczylas

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11