Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

GIM TV najlepsze w „ZABYTKOMANII” 2019

4 grudnia został rozstrzygnięty V Ogólnopolski Konkurs Filmowy „Zabytkomania”. Podczas uroczystej gali w pałacu w Radziejowicach organizatorzy konkursu wręczyli nagrody i wyróżnienia autorom najlepszych filmów nawiązujących do odzyskania przez Polskę niepodległości. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy Państwu przedstawić  laureatów najwyższej lokaty – I miejsca w Polsce w kategorii film dokumentalny / reportaż – w tym roku na najwyższym podium stanęła ekipa naszej Międzyszkolnej Sekcji Filmowej GIM TV. Można by rzec – do trzech razy sztuka, bowiem już trzeci raz startowaliśmy w tym prestiżowym, bardzo wymagającym i trudnym konkursie i zajmując  miejsca na podium, lecz w tym roku w końcu się udało i nasz film „Droga do wolności…  stanął na najwyższym podium.

Prowadząca galę, pani Anna Bińkowska – przedstawicielka Biura Programu „Niepodległa” tak pięknie skomentowała nasz film:  „Na pierwszym miejscu postanowiliśmy uhonorować film, który w naszym odczuciu posługuje się językiem młodych i był przeznaczony zdecydowanie dla młodych. Film, który mówi o bardzo ważnych rzeczach, o  bardzo ważnych wartościach, o tym co jest dzisiaj najważniejsze, w  prosty sposób bez takiego zadęcia, bez trudnych i niezrozumiałych form,  który jest dla nas bardzo ważny (…)  w naszym odczuciu ten film mówi o tym,  czym dzisiaj jest patriotyzm dla młodych ludzi.  To są właśnie postawy, które my jako Biuro Programu „Niepodległa”  chcemy promować:  ludzi, którzy myślą, którym to wszystko nie jest obojętne (…)”.

I taki właśnie jest nasz zespół. W konkursie ekipę reprezentowali: Mateusz Iżak (tekst oraz wokal), Bartosz Kochanowski (SP 14 w Głogowie), Dawid Szadkowski oraz Grzegorz Porębski, jednak podkreślić należy, że nasz teledysk jest pracą grupową wielu uczniów: Aleksandra Mihułka, Aleksandra Szymankiewicz (II LO w Głogowie), Julia Janiszewska, Aleksander Karbownik, Krzysztof Porębski, Ignacy Sobolewski, Nikola Woroniec (ZSTi O w Głogowie) oraz Patrycja Skoczylas (UWr). Opiekę nad zespołem i działaniami sprawowała Alicja Skoczylas. Bardzo ważnym elementem teledysku był tekst, który napisał Mateusz Iżak, a następnie wykonał wokalnie. To jego pierwszy tego rodzaju wideoklip!

 

 

ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń. Celem konkursu, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.

Tegoroczna odsłona Konkursu była zatytułowana “Droga do wolności” i koncentrowała  się na idei przedstawienia drogi Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 r. oraz budowania tożsamości narodowej. Organizatorem Konkursu jest Narodowy Instytut Dziedzictwa (NID) i  jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Jury konkursowe oceniło nadesłane prace według kryteriów wartości artystycznej, technicznej i merytorycznej w 3 kategoriach. Nasza ekipa klasyfikowana była w grupie  młodzieży 13-18 lat.

Nagrody i wyróżnienia przyznało jury w składzie:
– Jolanta Goszczyńska – Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków
– Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa
– Wojciech Kalwat – historyk Kierownik Działu Projektów Kulturalnych i Współpracy z Zagranicą Muzeum Historii Polski
– Grzegorz Czerniak – twórca filmowy specjalista w zespole projektów filmowych w  Instytucie Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego
– Anna Bińkowska – przedstawicielka Biura Programu „Niepodległa”
– Waldemar Czechowski – filmowiec, dokumentalista, operator i reżyser
– Katarzyna Szczuka-Niezabitowska – dziennikarka TVP Kultura, reporterka, wydawca, edukatorka,
– Beata Bauer – kierownik Działu Kształcenia i Wydawnictw w Narodowym Instytucie Dziedzictwa

Jedną z atrakcji oraz nagród dla przedstawicieli zwycięskich zespołów był udział w dwudniowych warsztatach filmowych prowadzonych przez profesjonalistów., na których reprezentowały nas Ola Mihułka oraz Ola Szymankiewicz. Miały okazję nie tylko poznać piękną okolicę i historie Radziejowic, lecz także szlifować warsztat reżyserski , uczyć się pisania storyboardu, poznawać sztukę operatorską, analizować filmy oraz montować zgromadzony materiał. 

Szczególnie chcielibyśmy podziękować pani Dorocie Drozd oraz panu Mateuszowi Biały, którzy umożliwili nam profesjonalne nagranie w studio oraz udostępnili pomieszczenia w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie – to dzięki ich pomocy nasz teledysk nabrał profesjonalnych wymiarów.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do Rodziców, którzy wsparli naszą ekipę zapewniając naszym przedstawicielom – Oli Mihuce, Oli Szymankiewicz oraz Mateuszowi Iżakowi opiekę i transport do podczas wyjazdu na warsztaty oraz na galę konkursową w Radziejowicach/ k. Warszawy: dziękujemy panu Pawłowi Mihułce oraz państwu Kamili i Łukaszowi Iżakom.

Całej ekipie, a w szczególności Mateuszowi Iżakowi, który zadebiutował na forum ogólnopolskim, serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych tak prestiżowych sukcesów!

Alicja Skoczylas

 

Galeria zdjęć z gali konkursowej oraz nagrań teledysku:

 

Galeria zdjęć: 

Strona 1 z 11