Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

GIM TV z międzynarodowym sukcesem filmowym

26 września to święto wielojęzycznej Europy. W tym dniu  obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji ogłoszony został konkurs filmowy, którego motto brzmiało „Języki wymyślić na nowo – przekraczać granice / Sprachen neu denken – Grenzen überwinden”. Miło nam poinformować, że nagrodę główną w konkursie – pierwsze miejsce oraz 1000,00 euro zdobyła Międzyszkolna Sekcja Filmowa GIM TV działająca przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Głogowie pod opieką pani Alicji Skoczylas.        

Nasz filmik pod tytułem „Wymyślcie języki na nowo / Denkt die Sprachen neu!“  nie był pierwszą produkcją na tak szeroką skalę – powtórzyliśmy bowiem sukces sprzed 4 lat, gdy również zajęliśmy 1 miejsce w tym konkursie. Tym razem w produkcji filmu wzięło udział 15 uczniów wraz z kamerzystami i montażystami. W zespole oprócz uczniów naszego gimnazjum są również uczniowie dwóch  głogowskich szkół ponadgimnazjalnych – nasi absolwenci, którzy obecnie uczęszczają do  LO Nr 1, LO Nr 2 oraz studiują na UW. 

 

Na konkurs wpłynęło około 40 kreatywnych, oryginalnych, wyjątkowych klipów wideo z całej Unii Europejskiej. Fachowe jury wybrało 10 z nich, których autorzy zostali zaproszeni na galę finałową, która odbyła się w przeddzień Europejskiego Dnia Języków – 26 września w Graz w Austrii.  Zwycięskie zespoły miały więc okazję poznać produkcje filmowe konkurentów, ale przede wszystkim już kolejny raz nawiązać kontakty międzynarodowe. Gala odbyła się we wspaniałej atmosferze w SPACELEND Graz, a uczniowie musieli sprostać wyzwaniu językowemu, bowiem gala prowadzona była w języku niemieckim.

 

Dodatkiem do nagrody było również zaproszenie całej drużyny na Festiwal Języków, który odbywał się kolejnego dnia – 27 września,  w GrazMuseum. Tutaj bariery językowe zniknęły błyskawicznie. Uczniowie mieli okazję doświadczyć wielu ciekawych języków świata – podczas mini warsztatów poznać język hiszpański, czeski, węgierski, koreański oraz arabski – tak nietypowe dla mieszkańców Europy. Lektorzy z wielu krajów przygotowali kawiarenki językowe, gdzie uczniowie mogli porozmawiać, poznać podstawowe zwroty, a także pismo charakterystyczne dla danego języka. A wszystko w formie konwersacji i zabawy.  I jak się okazało nie ma żadnych przeszkód, aby nauczyć  się takich języków – wystarczą jedynie motywacja i chęci.  

 

Warto jeszcze wspomnieć , że konkurs zorganizowany został przez Austriackie Centrum Kompetencji  Językowych Österreichisches Sprachen-Kompetenz Zentrum (ÖSZ), Komisję Europejską  oraz Austriackie Ministerstwo Oświaty Nauki oraz Badań Naukowych i wszystkie koszta związane z zaproszeniem, podróżą  i noclegami zostały również sfinansowane ze strony austriackiej – czyli  kolejna nagroda dla drużyny GIM TV – dwudniowa wycieczka do Austrii.

 

To były dla wszystkich dwa dni pełne wrażeń, nowych doświadczeń i zabawy. Mamy nadzieję , że wszyscy uczestnicy konkursu mają po gali finałowej oraz po wyjeździe  podobne odczucia, że języków obcych warto się uczyć – chociażby po to, aby przełamywać widoczne i niewidoczne granice istniejące między ludźmi, po to, aby zacząć się rozumieć –  jak w naszym filmiku: Każdy nowy język otwiera przed Tobą kolejne drzwi, a każdy nowe drzwi dają ci nowe możliwości, nowe doświadczenia i kolejnych  przyjaciół. Dlatego rozmawiajmy ze sobą – nieważne w jakim języku!

 

W pracach nad filmem wzięli udział:

Aleksandra Szymankiewicz (LO 1), Joanna Cierniejewska (kl.3D G), Aleksander Jabłoński (kl.3D G), Damian Olejnik (kl.3D G), Małgorzata Groszewska (kl.3D G), Karolina Dzierżawska (kl.3D G), Wiktoria Wiśniewska (kl.3D G), Paulina Tkacz (kl.3D G), Laura Hara (kl.3D G),  Aleksandra Masny (kl.3D G), Patrycja Skoczylas (UW), Sara Dyk (LO II), Wiktoria Osadnik (LO 1), Inez Nowicka (LO 1) oraz  Aleksander Sypniewski (LO 1).

 

Szczególne podziękowania kierujemy do mamy naszego Aleksandra Jabłońskiego – pani Dorocie Borys, która wspierała i nadal nas wspiera we wszystkich działaniach oraz towarzyszyła nam jako opiekun na wyjeździe do Graz.

 

Wielki ukłon kierujemy również do Grupy Biegowej Crossu Straceńców oraz do pana Jerzego Górskiego, dzięki którym cała ekipa zaprezentowała się w sekcyjnych koszulkach i kurtkach budząc wśród uczestników gali oraz całego festiwalu ogromne zainteresowanie oraz zachwyt.

 

Serdecznie gratulujemy całej ekipie i życzymy kolejnych tak wielkich sukcesów!

 

Zapraszamy do obejrzenia naszej produkcji w zakładce Gim  TV na stronie Szkoły podstawowej nr 2 w Głogowie oraz Gimnazjum Nr 2: sp3glogow.pl oraz gim2glogow.pl

 

 Alicja Skoczylas 

 

Galeria zdjęć: 

Strona 1 z 11