Happening BIAŁO-CZERWONA

Hasło tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki nawiązywało do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczestnicy październikowych warsztatów plastycznych przygotowali kwietne szablony i rozpoczęli przygotowania do happeningu. W czasie warsztatów i lekcji plastyki, które prowadziły Pani Małgorzata Uliczka i Pani Irena Herba. Uczniowie klas IV-VII wykonali setki białych i czerwonych kwiatów.

Kulminacja przygotowań akcji nastąpiła w czwartek 8 listopada 2018 r. Happening rozpoczęła grupa uczennic z klasy 5d przygotowując na zielonym kobiercu kontur serca wywiązanego z biało-czerwonej szarfy kwiatów.Przyjętą formę wypowiedzi artystycznej, operującą ciągiem zdarzeń, otwartą na przypadek i improwizację oraz dążącą do wciągnięcia widza i uczynienia z niego współtwórcy wydarzenia kontynuowała grupa uczniów z klasy 4c, pod opieką asystentek Natalii i Kornelii z klasy 6c. W wydarzeniu wziął udział Pan Dyrektor Ernest Kłósek. Ostateczny kształt kompozycji nadały dziewczęta z klasy 6 b. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy aktywnie włączyli się w wydarzenie artystyczne. Zapraszamy do galerii zdjęć z festiwalu oraz happeningu.

Koordynator

Irena Herba