Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

I klasa / rekrutacja

UWAGA RODZICE!!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głogowie informuje, że zapisy dzieci urodzonych w roku 2012 do klasy I na rok szkolny 2019/2020 trwają od 01.03.2019 r. do 22.03.2019 r.

Elektroniczna rekrutacja i składanie podań w sekretariacie szkoły  w terminie od 01.03.2019 r. godz. 9.00 do 22.03.2019 r. godz. 15.00

O PRZYJĘCIU UCZNIA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NIE DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ !!!

 

Baner do rekrutacji zamieszczony jest na stronie szkolnej sp3glogow.pl oraz na stronie www.glogow.pl

 

Zasady rekrutacji zamieszczone są w programie ELEMENTO

 

Pliki z formularzami do pobrania w formacie PDF:

 

1) Kwestionariusz kandydata do klasy 1

KWESTIONARIUSZ-KANDYDATA-DO-KLASY-I

 

2) Deklaracja korzystania z obiadów w stołówce szkolnej

Deklaracja korzystania z obiadów

 

3) Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

karta-zgloszenia dziecka do świetlicy 

 

indeks

 

 

 Przechwytywanie

Rodzice (prawni opiekunowie) proszeni są o posiadanie przy sobie podczas składania podań następujących dokumentów:

  • dowód tożsamości,
  • akt urodzenia dziecka,
  • formularz rekrutacyjny dziecka (wypełniony elektronicznie i podpisany).

Informujemy, że obwód naszej szkoły obejmuje ulice

Bolesława Śmiałego,

Bolesława Wysokiego,

Budziszyńska,

Dobrawy,

Dziadoszan,

Ester Golan,

Galla Anonima,

Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila”,

Generała Tadeusza Komorowskiego „Bora”,

Generała Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka”,

Generała Stefana Roweckiego „Grota”,

Gnieźnieńska,

Henryka Brodatego,

Henryka Głogowskiego,

Henryka Pobożnego,

Henryka V Żelaznego,

Herbowa,

Jagiellońska,

Jana Karskiego,

Książąt Oleśnickich,

Książąt Żagańskich,

Księcia Jana II,

Księżnej Mechtyldy,

Kaspra Eliana,

Kasztelańska,

Kazimierza Sprawiedliwego,

Konrada I,

Królowej Jadwigi,

Leszka Białego,

Małgorzaty Cylejskiej,

Miodowa, Nankera,

Piasta Kołodzieja,

Plac Mieszka I,

Probusa,

Przemysława Głogowskiego,

Salomei,

Szczyglicka,

Świętej Jadwigi Śląskiej,

Świętosławy,

Wawelska, 

Zielona,

Ziemowita.

 

 

Drogi Rodzicu, jeśli szukasz szkoły, która kształtuje charakter, zapewnia wiedzę, ćwiczy najważniejsze umiejętności, przygotowuje Twoje dziecko do życia, radzenia sobie w trudnych sytuacjach to nasza TRÓJKA jest najlepszym wyborem!

ZAPRASZAMY!!!

DZIAŁALNOŚĆ NASZEJ SZKOŁY UKIERUNKOWANA JEST NA TO, ABY UCZNIOWIE: 

*samodzielnie działali i myśleli,

*potrafili współdziałać i współpracować,

*korzystali z różnych źródeł informacji,

*rozwijali własne zainteresowania,

*skutecznie porozumiewali się w różnych sytuacjach,

 *byli właściwie  przygotowani do kształcenia w kolejnych etapach edukacji. 

ABY OSIĄGNĄĆ WYMIENIONE CELE, PROPONUJEMY: 

*Wydzieloną bazę dydaktyczną – uczniom klas młodszych zapewniamy naukę w osobnym skrzydle szkoły, w którym na pewno będą czuli się pewnie i bezpiecznie w gronie swoich rówieśników. Dla klas młodszych jest wyodrębnione specjalne miejsce do zabaw ruchowych-  Atrium (mini sala gimnastyczna) w którym odbywają się zajęcia wychowania fizycznego, ale także  aktywne  przerwy pod opieką nauczycieli. W okresie wiosennym uczniowie mogą spędzać przerwy  na  świeżym powietrzu.

*Naukę pływania – już na pierwszym etapie edukacji  część zajęć wychowania fizycznego odbywa się na pływalni Głogowskich Obiektów Sportowych „Chrobry”. Wszystkie dzieci mają więc szansę szybko nauczyć się sprawnie pływać.

*Naukę w systemie jednozmianowym – lekcje rozpoczynają się o godzinie ósmej, a kończą koło południa. Jest to ta część dnia, w której dzieci najefektywniej przyswajają wiedzę. Długie popołudnie mogą natomiast spędzić na rozwijaniu swoich zainteresowań i odpoczynku.

*Opiekę w świetlicy szkolnej z możliwością realizacji indywidualnych zainteresowań. Świetlica czynna jest od godziny 6.30 do 16.30. Dzieci mogą w niej odrobić lekcje oraz wziąć udział w zajęciach plastycznych, sportowych, językowych. Świetlica współpracuje z wieloma instytucjami na terenie miasta. Organizuje wycieczki, wyjścia do OK Parku, na lodowisko. Jest inicjatorem licznych akcji, m. in. zbiórki karmy dla zwierząt z głogowskiego schroniska. 

*Posiłki – tanie, smaczne i odpowiednio zbilansowane obiady przygotowywane na miejscu przez szkolną kuchnię – są wydawane w godzinach 12:00-14:00. Uczniowie z rodzin o najniższych dochodach mogą korzystać z tych posiłków nieodpłatnie. Poza tym nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskich akcjach „Program dla szkół” (świeże warzywa i owoce oraz mleko dla uczniów). 

*Pomoc – wszyscy uczniowie otoczeni są opieką psychologa i pedagoga szkolnego i logopedy. Przez cały czas nad zdrowiem dzieci czuwa pielęgniarka. Gabinet opieki przedmedycznej czynny jest codziennie w godzinach 8.00 – 15.00.  Dbamy o to, by wszyscy nasi uczniowie mieli równe szanse, dlatego prowadzimy zespoły dydaktyczno – wyrównawcze oraz zajęcia korekcyjno-kompensacyjne.

*Zajęcia dodatkowe – dla dzieci najmłodszych proponujemy zajęcia: kółka plastycznego, matematycznego, kółka ekologicznego, kółka turystycznego, kółka misyjnego, kółka sportowego (gry i zabawy sportowe dla najmłodszych), pływanie. W klasach starszych można rozwijać swoje zdolności i talenty podczas zajęć kół przedmiotowych i zainteresowań. Są to koła: matematyczne, polonistyczne,  informatyczne, języka angielskiego,  historyczne, dziennikarskie, plastyczne,  przyrodniczo-ekologiczne, wolontariatu oraz zajęcia sportowe: piłka siatkowa,  piłka nożna,  pływanie.

*Uczniom naszej szkoły zapewniamy także:  zajęcia komputerowe w pracowni z dostępem do Internetu, korzystanie z bogatego zbioru biblioteki, czytelni oraz centrum multimedialnego,  wycieczki turystyczno- krajoznawcze, spotkania z kulturą – kino, teatr, koncerty muzyczne, wystawy,  udział w konkursach klasowych, szkolnych, międzyszkolnych, powiatowych, ogólnopolskich, szeroką ofertę imprez klasowych i szkolnych.

ZAPRASZAMY!