Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

II RUNDA MULTISPORT

W trosce o prawidłowy rozwój swoich uczniów, nasza szkoła podjęła wyzwanie Aktywnych Szkół MultiSport (ASM). Już w ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do Rundy I, której głównym punktem jest multimedialny test sprawności EuroFit+. Test składał się z dziewięciu różnych stacji, takich jak bieg wahadłowy, siła ścisku, czy zwis na drążku, które pomagają ocenić poziom sprawności fizycznej. Nie były to jednak zwykłe ćwiczenia. Program ASM niesie za sobą zupełnie nową, zdigitalizowaną formułę standardowego testu EuroFit. W warstwie fabularnej dzieci pokonywały pomocników galaktycznego gangstera – Złego Zła świetnie się przy tym bawiąc. Na czas trwania testów sala gimnastyczna zamieniła się w plan gry multimedialnej, w której uczniowie zdobywając kolejne poziomy, walczyli z przybyszami z Galaktyki Bezruchu. Są potwory, telewizory z animacjami, a nawet kosmiczna rakieta. Wszystko po to, by zachęcić najmłodszych do ruchu.

Turniej ASM to nie tylko zabawa. Wszyscy uczestnicy programu mają jeden wspólny, bardzo ważny cel -  wpisanie codziennego ruchu w DNA szkół i wyrobienie w dzieciach nawyku ruszania się.

Zespół ASM wraca do naszej szkoły po upływie sześciu miesięcy od Rudny I, aby ponownie przeprowadzić testy sprawnościowe. Runda II to czas by zmierzyć się nie tylko z innymi szkołami, ale przede wszystkim ze swoimi wynikami z Rudny I!

W naszej  szkole  Runda II startuje już od 17 września W Rundzie I cała szkolna drużyna spisała się na medal. Uczniowie dzielnie walczyli z wyzwaniami sportowymi, dlatego mamy nadzieję, że teraz równie ambitnie przystąpią do kolejnego zadania.

Oczywiście serdecznie zapraszamy rodziców do kibicowania swoim pociechom. Harmonogram uczestnictwa przekażą wychowawcy poszczególnych klas.

Strona 1 z 11