IV Międzyszkolne Powiatowe Dyktando Głogowskie

6 czerwca 2018 roku, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie, odbyło się IV Międzyszkolne Powiatowe Dyktando Głogowskie, organizowane przez głogowskie placówki oświatowe: Szkołę Podstawową nr 3 im. Noblistów Polskich z oddziałami gimnazjalnymi, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II oraz PWSZ. W konkursie wzięło udział blisko trzydzieścioro uczniów ze szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych oraz studenci z głogowskiej PWSZ.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać dyktando, które powstało na bazie słówek z Głogowskiej Ścieżki Ortograficznej realizowanej w roku szkolnym 2017/2018, jej autorami są nauczyciele języka polskiego – Pani Magdalena Hołub, Pan Wojciech Janisio i Pan Jakub Rawski.

Jest nam bardzo miło poinformować, że mistrzem kaligrafii został Mateusz Dąsal, uczeń klasy 3Ga. Mateuszowi gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Jakub Rawski