Jasełka bożonarodzeniowe w klasach 1-3

- „Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe, które jak co roku,  wprowadzają  wszystkich uczniów w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne jasełka przygotowali uczniowie klasy 2 a, 2 e i 3 b  pod opieką katechetki Pani Iwony Zogas – Osanik. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa.  Zgodnie z tradycją byli także trzej królowie, pasterze, anioły i dzieci. Wśród pięknej scenografii przedstawienie ukazywało scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka oraz przeplatane było znanymi kolędami i pastorałkami. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia. Ciekawy sposób przekazu treści spowodował, że każdy uczeń  mógł chociaż  na chwilkę ,,dotknąć” magii Świąt. W świątecznym nastroju uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal, gdzie odbyły się klasowe Wigilie.

Wesołych Świąt!

Anna Adamowicz