Kartki i kotyliony z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja

Polska Konstytucja z 3 maja 1791 roku była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po amerykańskiej z 1787 roku) spisaną ustawą zasadniczą, regulującą ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 maja została przyjęta przez Sejm Czteroletni. Zmieniła ustrój państwa na monarchię konstytucyjną oraz ograniczyła demokrację szlachecką, znosząc formalnie liberum veto. Konstytucja przestała jednak w praktyce obowiązywać już w lipcu 1792 roku .

Z okazji tego święta zaproponowaliśmy jako Samorząd Uczniowski dwie akcje: „Wirtualna kartka” i kotylion.

Akcja „Kotylion” miała za celu zrobienie kotylionu przez uczniów naszej szkoły i przesłanie do opiekunów SU.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się i wzięli udział w akcji.

Aneta Lenort

Barbara Mastej-Zaorska