Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Klasy I A i I D z wizytą w „Starej Chacie u Kowola”

26 marca 2019 r. uczestniczyliśmy w wycieczce do Kluczewa, gdzie odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne „Stara Chata u Kowola”. Przywitał nas gospodarz – wujcio Krzysiu i zaprosił na śniadanie i pyszne rogaliki. Mieliśmy możliwość zobaczenia jak powstaje masło i maślanka. Następnie udaliśmy się na podwórko, gdzie mogliśmy bawić się zabawkami, jakimi bawiły się dzieci wiele lat temu. Najbardziej cieszyliśmy się na widok ślicznych króliczków, owieczek i kóz, którymi mogliśmy się opiekować. Po zabawie wybraliśmy się traktorem na przejażdżkę po Kluczewie. Po powrocie poszliśmy do obory i każdy kto chciał mógł doić krowę Mućkę. Kolejnym punktem naszego programu była opowieść wujcia Krzysia, w stuletniej chacie, o historii jego rodziny, ich zajęciach, sposobach spędzania czasu. Zobaczyliśmy urządzenia, którymi dawniej posługiwali się mieszkańcy Kluczewa. Zobaczyliśmy również zabawki, które wujcio dostał kiedy był małym chłopcem, a które przetrwały do dziś. Potem poszliśmy do kuźni, gdzie obserwowaliśmy w jaki sposób wykuwa się podkowy dla koni. Na koniec samodzielnie smażyliśmy kiełbaski, które ze smakiem zjedliśmy. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

 

Galeria zdjęć: 

Strona 1 z 11