Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Konkurs historyczny „Losy żołnierza i oręża polskiego …”- mamy sukces!

Brawo Nikodem!  Nikodem Świerkowski z kl. III a gimnazjum zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego – Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy Żołnierza i oręża polskiego w latach 1887-1922”. Bardzo dobry wynik uzyskał również Patryk Sznajder z kl. IIa gimnazjum, ale troszkę zabrakło do ścisłego finału… a  wedle powiedzenia: „do trzech razy sztuka…” – to czekamy na Ciebie Patryk w przyszłym roku!

Sukces jest tym większy, gdyż zakres materiału programowego, jaki należało opanować wykracza poza podstawę programową z historii szkoły ponadgimnazjalnej.  Zadania konkursowe uwzględniają również  wiadomości z zakresu uzbrojenia, umundurowania, budownictwa obronnego i symboliki wojskowej, a także umiejętności posługiwania się mapą i szkicem graficznym oraz znajomości tekstów pieśni legionowych.

Patronat nad Konkursem sprawują m.in.  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych,  Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

         Nikodem – gratulujemy i trzymamy kciuki na kolejnym etapie- już we Wrocławiu !

Tamara Chojnacka

 

Galeria zdjęć:


Strona 1 z 11