LEKTURY SZKOLNE W SERWISIE lektury.gov.pl

Informujemy, że 5 grudnia 2017 roku wystartował serwis Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Rozwoju lektury.gov.pl .  którym można znaleźć zestaw lektur szkolnych do czytania i słuchania. Na stronie znajduje się obecnie 725 pozycji, dostarczonych przez projekt Wolne Lektury, Finę, Nexto i Legimi, które przygotowało także aplikację. Wszystkie zgromadzone materiały są dostępne za darmo. Książki można czytać w przeglądarce lub na dowolnym urządzeniu. Można pobrać plik z e-bookiem w formacie EPUB, MOBI lub PDF do czytania offline lub zainstalować aplikację dla Androida, która da nam dostęp do wszystkich pozycji.

Aplikacją do obsługi lektur jest klient Legimi, z którego można korzystać po założeniu konta lub zalogowaniu na konto Legimi, jeśli już je posiadamy. Konto nie musi mieć opłaconego abonamentu, abyśmy mieli dostęp do lektur szkolnych. To właśnie tu dostępne są wspomniane wyżej audiobooki. Co ciekawe, w przeciwieństwie do klasycznego abonamentu Legimi, do czytania lektur można korzystać z jednego konta na dowolnej liczbie urządzeń.

Zapraszamy do korzystania z serwisu.

Nauczyciele – bibliotekarze SP-3