Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego

W tym roku szkolnym trwa XXIV edycja Konkursu Historycznego”Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę”. Uczniowie biorący udział w Konkursie musieli wykazać się m.in.: znajomością zagadnień z historii Polski i historii powszechnej w latach 1939–1948 oraz  wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1939–1948, z uwzględnieniem znajomości broni i barwy, formacji wojskowych, dowódców, architektury obronnej, topografii wojskowej, symboliki, literatury, muzyki i pieśni, malarstwa historycznego.

I z tymi,bardzo trudnymi zagadnieniami uporali się pasjonaci historii: Patryk Sznajder z kl. IIIa i Wiktor Olejniczak z kl. VII a, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego w Legnicy.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

 

Tamara Chojnacka

Strona 1 z 11