Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

„Mali głogowianie” – mamy I miejsce!

Towarzystwo Ziemi Głogowskiej w ramach Obywatelskiego projektu regionalistycznego Gminy Miejskiej Głogów, zorganizowało konkurs plastyczny z historią w tle pt. „Mali głogowianie”. Projekt ma za zadanie zainteresowanie uczniów dziejami swojego miasta poprzez zabawę, zajęcia sportowo-rekreacyjne, konkursy wiedzy historycznej.  W Głogowie od 1 czerwca 2011 roku mamy siedzącą na schodach ratusza Polę z gołębiami (z legendy o księżnej Salomei), dwa lata później z drugiej strony ratusza pojawił się Staś. Wykonane są z brązu i mają ok. 1 m wysokości. I pora, aby kolejne figurki  pojawiły się w przestrzeni miejskiej.

 Pomysł zrodził się przy okazji 900-lecia obrony Głogowa, ale postacie niekoniecznie musiały być związane z tym wydarzeniem. Zadanie polegało na wymyśleniu postaci (płeć, imię, strój, atrybut – Pola ma gołębie, Staś procę) i krótkiej opowieści w 1.osobie wykazującej jej związek z lokalizacją i historią tego miejsca, w którym miałaby stanąć.

I okazało się, że „nasz” Linoskoczek autorstwa  Oli Rozbejko z kl. VI a zajął I miejsce wśród  nadesłanych 24  prac plastycznych.

 Gratulujemy!

Irena Herba

Tamara Chojnacka

 

Strona 1 z 11