MAŁY MISTRZ

W roku szkolnym 2014/15  uczniowie klas I uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Mały Mistrz. Główną ideą programu jest zachęcenie dzieci i młodzieży – uczniów klas I- III szkół podstawowych do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej, kształtowania odpowiednich nawyków i postaw sportowych, a zwłaszcza zdrowego stylu życia. Zamierzeniem jest również podniesienie atrakcyjności zajęć oraz wzmocnienie hierarchii szkoły  i roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych  z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny.

- Rowerzysta –Turysta,

- Gimnasty- Tancerz,

- Saneczkarz- Narciarz- Łyżwiarz,

- Piłkarz, Lekkoatleta,

- Pływak – Wodniak

mistrz (300 x 400)

W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności  i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

Grażyna Dziadkowiec-Kublik