Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

„Mamo, tato pobawcie się ze mną!”

„Mamo, tato pobawcie się ze mną!”- pod takim hasłem zorganizowano dla klasy Ic popołudniowe spotkanie rodzic-dziecko-nauczyciel. Celem zajęć realizowanych w ramach projektu „Aktywne Szkoły Multisport” było spędzenie miło czasu w atmosferze odprężenia, podczas wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem. Zaproponowane ćwiczenia oparte na metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, wywodzą się z naturalnych potrzeb psychicznych dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Metoda ta pozwala poznawać swoje ciało, uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, rozwija empatię. Ćwiczenia wskazane przez Sherborne można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym, zaletą ich jest fakt, że nie potrzebujemy tu żadnych drogich pomocy, a jedynie  trochę przestrzeni.

Duża frekwencja uczestników spotkania, jest dowodem na to, że rodzice bardzo chętnie biorą udział w inicjatywach dotyczących ich dzieci i zależy im na jak najlepszym stymulowaniu rozwoju swoich pociech. Nauczyciele mieli okazję zobaczyć relacje oraz wspaniałą więź pomiędzy naszymi uczniami i członkami ich rodzin.

Mamy nadzieję, że zajęcia były dawką pozytywnej energii, która zachęci naszych uczestników do jeszcze aktywniejszego spędzania czasu wolnego.

Barbara Mastej-Zaorska

Dorota Czuchraj

 

Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11