„Mamo, tato pobawcie się ze mną!”

„Mamo, tato pobawcie się ze mną!”- pod takim hasłem zorganizowano dla klasy Ic popołudniowe spotkanie rodzic-dziecko-nauczyciel. Celem zajęć realizowanych w ramach projektu „Aktywne Szkoły Multisport” było spędzenie miło czasu w atmosferze odprężenia, podczas wspólnej zabawy ruchowej z dzieckiem. Zaproponowane ćwiczenia oparte na metodzie ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, wywodzą się z naturalnych potrzeb psychicznych dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi. Metoda ta pozwala poznawać swoje ciało, uczy kontrolować jego ruchy, ułatwia nawiązywanie kontaktów, rozwija empatię. Ćwiczenia wskazane przez Sherborne można stosować z dzieckiem w każdym przedziale wiekowym, zaletą ich jest fakt, że nie potrzebujemy tu żadnych drogich pomocy, a jedynie  trochę przestrzeni.

Duża frekwencja uczestników spotkania, jest dowodem na to, że rodzice bardzo chętnie biorą udział w inicjatywach dotyczących ich dzieci i zależy im na jak najlepszym stymulowaniu rozwoju swoich pociech. Nauczyciele mieli okazję zobaczyć relacje oraz wspaniałą więź pomiędzy naszymi uczniami i członkami ich rodzin.

Mamy nadzieję, że zajęcia były dawką pozytywnej energii, która zachęci naszych uczestników do jeszcze aktywniejszego spędzania czasu wolnego.

Barbara Mastej-Zaorska

Dorota Czuchraj