Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Mamy Stypendystki Programu zDolny Śląsk

Dnia 18 listopada w Centrum Edukacji Międzynarodowej we Wrocławiu najzdolniejsi dolnośląscy uczniowie odebrali roczne stypendia. To 56 laureatów najstarszego w regionie konkursu stypendialnego –  Programu zDolny Śląsk, który adresowany jest do  uzdolnionych uczniów dolnośląskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. To już 17. edycja programu finansowanego przez samorząd województwa i Fundację Edukacji Międzynarodowej – uczniowie otrzymali stypendia w wysokości od 2500 do 3500 zł.

 

Program Stypendialny „zDolny Śląsk” to nagroda za talent i osobowość. Warto dodać, że ocena wniosków nie polega w tym programie na prostym rankingu średnich ocen kandydatów i ilości zdobytych przez nich dyplomów. W Konkursie „zDolny Śląsk” najwyżej oceniani są „kandydaci z osobowością”, „niebanalne życiorysy”, uczniowie wytrwale pracujący nad rozwojem własnych talentów, ale i dostrzegający potrzeby innych, zaangażowani w działalność na rzecz lokalnych społeczności. (…)” – to słowa, które padły podczas gali.

 

Dlatego cieszymy się niezmiernie, że w gronie laureatów znalazła się również nasza uczennica klasy 3B gimnazjum Aleksandra Szymankiewicz, która po raz pierwszy otrzymała stypendium artystyczne. Ola, oprócz wielkich sukcesów w zakresie fotografii i filmu, jest osobą bardzo zaangażowaną w działania społeczności lokalnej, co jest warunkiem niezbędnym, aby otrzymać to prestiżowe wyróżnienie.

 

Miło nam również poinformować, że laureatkami tegorocznej edycji zostały nasze absolwentki – Patrycja Skoczylas (stypendium naukowe) oraz Wiktoria Kordacka (stypendium naukowe).

Podczas gali stypendialnej Patrycja została szczególnie wyróżniona , ponieważ jest ona „rekordzistką” w gronie stypendystów Programu zDolny Śląsk – odebrała w tym roku stypendium po raz ósmy i już ostatni. Patrycja zaprezentowała podczas gali filmy ilustrujące jej działania w środowisku lokalnym, ale przede wszystkim w Międzyszkolnej Sekcji Filmowej GIM TV, w której działa jako wolontariusz i szkoleniowiec. Jak zdradziła podczas gali – udało jej się zarazić swoją pasją dwie pozostałe tegoroczne laureatki Olę i Wiktorię, które również aktywnie działają w naszej sekcji filmowej.

 

Mamy nadzieję, że stypendia  te pomogą naszym laureatkom w kontynuacji nauki, osiąganiu kolejnych sukcesów, że będzie stanowiło bodziec do dalszego rozwoju i podbudowuje jej wiarę we własne możliwości.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Już wkrótce zapraszamy do zakładki GIM TV na relację filmową z gali.

Alicja Skoczylas

Strona 1 z 11