Matematyka może się przydać …

Dnia 20 listopada br. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Drużynowy „Matematyka może się przydać…”. Swoją obecnością zaszczyciły nas drużyny z klas szóstych i ich opiekunowie z 16 szkół powiatu głogowskiego i polkowickiego. Z zadaniami przygotowanymi przez międzyszkolną komisję pod kierownictwem doradcy metodycznego Teresy Walczak zmagało się aż 45 uczestników. Tradycyjnie już zadania zostały podzielone tematycznie w 6 różnych konkurencji: na zakupach, w sklepie, na wycieczce, na działce, w banku i w rozrywkach umysłowych. Laureatami tegorocznej edycji zostali uczniowie następujących szkół:
I miejsce – SP7
II miejsce ex aequo – SP Aslan i SP Serby
III miejsce ex aequo – SP 14 i SP Grębocice.

Naszą szkołę reprezentowali: Daria Jagucak z klasy 6B, Krzysztof Porębski z klasy 6F, oraz  Kacper Rubiś z klasy 6D.

Teresa walczak