MEGA MISJA

30 maja ogłoszono wyniki naboru świetlic do edycji 2016/2017 programu MegaMisja, do którego wysłaliśmy zgłoszenie. W wyniku rekrutacji udało nam się zakwalifikować do programu. Oto fragment otrzymanej od organizatora wiadomości:

„Wasze zgłoszenie nas urzekło i dlatego zapraszamy Was – oraz uczniów spędzających swój wolny czas pod Waszą opieką w świetlicach – do wspólnej przygody z MegaMisją. Serdecznie Wam gratulujemy!”.

Od września czeka nas całoroczna mega przygoda z Julką, Kubą i Psotnikiem – bohaterami edukacyjnej zabawy w cyfrowe laboratorium.
W trakcie zajęć pozalekcyjnych w świetlicach uczniowie – dobrze się bawiąc – będą poznawać zasady bezpiecznego korzystania z internetu
i rozważnego korzystania z technologii.

Dzieci dowiedzą się m.in.: jak unikać niebezpieczeństw i dbać o swoją anonimowość w sieci, jak kulturalnie się w niej zachowywać czy też jak odróżniać treści wiarygodne od niewiarygodnych. Za wykonanie kolejnych zadań świetlice otrzymają od nas nagrody, m.in. sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry, zabawki.

Zwycięskie świetlice wyłoniła komisja konkursowa w składzie:
Barbara Krywoszejew i Paulina Ołtusek z Fundacji Nowoczesna Polska, Katarzyna Ławecka z Fundacji Highlight/inaczej, Kamil Śliwowski z Centrum Cyfrowego, Anna Równy z Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu oraz Aleksandra Kozubska – ekspertka niezależna.