MEGA MISJA

MM2Nasza świetlica jest zainteresowana udziałem w Programie MegaMisja , którego organizatorem jest Fundacja Orange, działająca na rzecz nowoczesnej edukacji dzieci i młodzieży. Aby wziąć udział w konkursie i spełnić wymogi regulaminu nakręciliśmy autorski film będący odpowiedzią na filmowe zaproszenie organizatora. W ciągu 30 sekund musieliśmy zachęcić do wyboru naszej świetlicy do udziału w programie.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 30 maja.

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom w świetlicy pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty.

Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, gry edukacyjne dla dzieci, które wzbogacają wyposażenie placówki.

Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci.