Mistrzynie pióra nagrodzone.

Miło nam poinformować, że trzy uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kuziora z kl. 6b, Natalia Stachowiak z kl. 8d oraz Karolina Dzierżawska z kl. 3d gimnazjum zostały nagrodzone w dwóch prestiżowych konkursach literackich.

27 maja 2019 roku w Sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyła się gala podsumowująca XXXV Międzynarodowy Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. Wandy Chotomskiej. Ola została laureatką w kategorii PROZA, natomiast Natalia i Karolina otrzymały wyróżnienia w kategorii POEZJA. To wielki sukces, bowiem na konkurs nadesłano aż 8695 zestawów wierszy, opowiadań i prób dramatycznych z 561 szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, Stanów Zjednoczonych, Niemiec. Litwy i Ukrainy.

Kolejnym sukcesem naszych utalentowanych uczennic były nagrody otrzymane w ramach Głogowskich Konfrontacji Literackich – wielkiego święta literatury w naszym mieście. Podczas uroczystej gali 12 czerwca 2019 roku ogłoszone zostały wyniki konkursów dla dzieci i młodzieży. Ola, Natalia i Karolina również i tam zostały docenione.

-  „O Złoty Pączek Głogu” – wyróżnienie Aleksandra Kuziora

- „O Literacki Złoty Głóg” – wyróżnienia Natalia Stachowiak i Karolina Dzierżawska

Serdecznie gratulujemy naszym młodym mistrzyniom pióra i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Renata Kołodziej