Może będę pielęgniarką …

W dniu 9 marca 2018 w ramach XI Dni Nauki i Sztuki Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Głogowie zorganizowała pokaz sali umiejętności pielęgniarskich. Kilkanaście naszych koleżanek z klas siódmych odwiedziło zatem PWSZ, aby przyjrzeć się możliwościom kształcenia w tym deficytowym w naszym kraju zawodzie. Dziewczęta zobaczyły sprzęt, wyposażenie, fantomy pacjentów i poszkodowanych oraz uczestniczyły w praktycznych warsztatach pierwszej pomocy. Po rozmowach z pracownikami uczelni oraz studentkami pielęgniarstwa niejedna z siódmoklasistek rozważała ten zawód jako możliwy do wykonywania w przyszłości, a trzeba zaznaczyć, że akurat pielęgniarki nie mają żadnych problemów z zatrudnieniem oraz dodatkową pracą, ponieważ brakuje ich w szpitalach i przychodniach, a zarobki w tej branży systematycznie rosną. Wycieczka została zorganizowana przez Pana Piotra Lenorta w ramach przygotowania do realizacji zajęć z doradztwa zawodowego.

Piotr Lenort