Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Najpiękniejsze kalendarze adwentowe już wybrane!

Dnia 9 grudnia 2019 odbyło w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu na kalendarz adwentowy „Mein Adventskalender”. Konkurs zorganizowany został przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Głogowie, a inicjatorką przedsięwzięcia była Alicja Skoczylas, nauczycielka oraz doradca metodyczny z  zakresu języka niemieckiego. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas IV-VIII  oraz uczniów wszystkich typów szkół ponadpodstawowych powiatu głogowskiego. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy konkursowej – kalendarza adwentowego – zgodnie z instrukcją.

Na konkurs napłynęły 163 prace z 14 szkół powiatu głogowskiego.  Zainteresowanie konkursem przerosło nasze oczekiwania, ale cieszy bardzo, bowiem widać jak bardzo potrzebne SA tego rodzaju kreatywne, a zarazem przyjemne wyzwania. Jury, w składzie Aleksandra Kozioł, Renata Kołodziej oraz  Beata Golunkiewicz miało naprawdę trudny orzech do zgryzienia.

Alicja Skoczylas, organizatorka: Język niemiecki jest tutaj motywem wiodącym. Należało w kalendarzu umieścić słówka związane ze świętami w tym języku. Nawet osoby nie uczące się tego języka, mogły wziąć udział w tym konkursie. Wystarczył słownik i Internet. Problemem było wymyślić naprawdę ciekawą formę kalendarza. Na konkurs wpłynęły 163 prace, co przerosło nasze oczekiwania. Każda praca była inna, miała w sobie coś pięknego (..)

 

Do finału zakwalifikowało się 89 z 163 nadesłanych prac. Oczywiście nie można było wszystkich nagrodzić, choć trzeba przyznać, że prace robiły wrażenie. Pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych należało ex aequo do do Nataszy Mysłowskiej z klasy VII Szkoły Podstawowej w Jaczowie oraz Krzysztofa Jacieczko ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Głogowie. W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła natomiast Agnieszka Bogus z I LO w Głogowie.

Wysoki poziom prac skłonił komisję do przyznania aż 20 nagród:

W kategorii szkół podstawowych wygrali ex aequo Natasza Mysłowska (SP w Jaczowie) oraz Krzysztof Jacieczko (SP 11). Drugie miejsca dla Julii Ostaszewskiej (SP Przedmoście) i Marceliny Łydki (SP 3). Dyplomy i nagrody za trzecie miejsca odebrali Anna Rząsa (SP 3), Nadia Pawluś (SP 13) i Ada Komisarek (SP 3). Nie zabrakło również wyróżnień: Hanna Gajewska (SP 14), Dawid Rybakowski (SP 3), Maja Szponar (SP 3), Kacper Bartuś (SP 3), Jan Mietliński (SP 14), Marta Adamczak (SP 14), Bartosz Fabiś (SP 14).

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwycięzcą była Agnieszka Bogus (I LO). Drugie miejsca zajęły Maja Sądkiewicz (I LO) i Małgorzata Richter (ZstiO). Trzecie miejsce przypadło Wiktorii Dębskiej (ZSTiO) a wyróżenienia Oliwii Różyckiej (ZSTiO) oraz Emilii Obarze (ZSTiO).

Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, natomiast pozostałych 69 finalistów również otrzymało pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa pokonkursowa najlepszych prac, którą oglądać można do 20 grudnia w holu Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głogowie.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz laureatom i życzymy pomysłowości oraz kreatywności w kolejnej odsłonie konkursu za rok.

 

Doradca metodyczny języka niemieckiego

Alicja Skoczylas

Zdjęcia: Lidia Kowalska, Wiktoria Bakalarska, Kasia Rososzko, Mateusz Komperda oraz Alicja Skoczylas

Galeria zdjęć: 

 

 

 

Strona 1 z 11