Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Edukacja wczesnoszkolna

Edukacja wczesnoszkolna

 

Anna Adamowicz

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Moja przygoda zawodowa ze Szkołą Podstawową nr 3 w Głogowie rozpoczęła się w 2015 roku. Praca z dziećmi daje mi satysfakcję i przynosi wiele radości. Obecnie jestem wychowawcą klasy 3 c i logopedą. Zajęcia logopedyczne to moja druga pasja, której poświęcam równie  dużo czasu. Cieszę się gdy moi uczniowie przełamują bariery komunikacyjne i nabywają poprawną wymowę. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na rozwój aktywności i kreatywności uczniów. Lubię wyzwania, gdyż mobilizują mnie do działania i rozwoju zawodowego.  Staram się wykorzystywać ciekawe, atrakcyjne i  kreatywne metody nauczania. 

 

 

Ludmiła Bukowska

Jestem dyplomowanym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim stażem. Bardzo lubię pracę z małymi dziećmi. Wiem, że to czego nauczę je na tym etapie nauki, będzie procentować w przyszłości.        

 

 

Dorota Czuchraj

W Szkole Podstawowej nr 3 pracuję od września 1993 r.. Jestem dyplomowanym  nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. Ukończyłam studia magisterskie z zakresu pedagogiki, specjalność nauczanie początkowe  na Uniwersytecie Wrocławskim. Jestem również absolwentką szkoły florystycznej. Od wielu lat zajmuję się diagnozą pedagogiczną w edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzę kółko matematyczne dla uczniów klas II oraz zajęcia wyrównawcze. Moja praca jest moją pasją. Bardzo cieszą mnie sukcesy, które odnoszą dzieci, ich radość, uśmiech, szczerość.  Ważne jest dla mnie zdobywanie nowych umiejętności i nieustanny rozwój, dlatego  każdego roku uczestniczę w licznych kursach i szkoleniach. W wolnych chwilach sięgam po dobrą książkę i zgłębiam wiedzę  z zakresu pedagogiki, psychologii, sztuki, florystyki. 

 

 

Jolanta Dmowska

Jestem dyplomowanym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.  

W szkole pełnię funkcję przewodniczącej Zespołu Samokształceniowego Nauczycieli klas I-III.  Obecnie jestem wychowawcą klasy II d.  Praca w zawodzie nauczyciela to moja pasja i powołanie. W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne.
 W mojej pracy kieruję się przekonaniem, że każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzalne. Ogromną radość sprawiają mi postępy moich podopiecznych. Dokładam wszelkich starań, aby odkrywać  dziecięce potencjały i stwarzać warunki do wszechstronnego i harmonijnego rozwoju. W codziennej pracy razem z dziećmi odkrywamy to, co nowe i nieznane, a każdy dzień jest dla nas ciekawą przygodą i wyzwaniem.

W ramach zajęć pozalekcyjnych  prowadzę zespół dydaktyczno – wyrównawczy i koło turystyczne.  W czasie wolnym dążę do własnego rozwoju osobowego, czytam i podróżuje.

 

 

Anna Hołownia

Jestem związana ze Szkołą Podstawową nr 3 w Głogowie od początku jej istnienia na naszym osiedlu. Obecnie uczę i jestem wychowawcą w klasie III c. Prowadzę też zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze. Interesuję się historią i współczesnością naszego miasta, dlatego zorganizowałam koło „Mały głogowianin”  i w czasie wycieczek zwiedzamy Głogów. Gdy uczymy się, pokazuję dzieciom, że świat nauki jest ciekawy i fascynujący.

 

 

Ewa Kozioł

Jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej. Od lat pracuję w tej szkole, w tym roku jestem wychowawczynią klasy If, prowadzę też koło Mały Europejczyk. Ukończyłam dzienne studia magisterskie z pedagogiki (nauczanie początkowe) oraz studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Moim sukcesem jest sukces dziecka – ten spektakularny, jak i ten osobisty. Staram się nadal pogłębiać swoją wiedzę i udoskonalać warsztat pracy poprzez udział w licznych kursach, szkoleniach, warsztatach.

 

 

Marzena Magda

        ,,Pytanie’’

 Co to jest para wodna?

Tylko umysł dziecka

jak źrebak szybki

odpowiedział od razu:

- Dwie małe rybki

          ( ksiądz Jan Twardowski)

  Wydaje mi się, że definiowanie przez dziecko różnych pojęć jest nieograniczone i bywa zupełnie niepojęte przez osoby dorosłe.  Pomysłowość i olbrzymia twórczość dziecka, nie zna granic. Fascynuje mnie właśnie dziecięca szczerość, ciekawość i niepohamowany entuzjazm w poznawaniu świata.   Staram się  niekiedy patrzeć na rzeczywistość oczami tego małego człowieka, przez co lepiej mogę zrozumieć jego potrzeby, pragnienia i zainteresowania. Jednak przyznaję- nie jest to łatwe. W pracy, bezcenna jest dla mnie radość i uśmiech moich uczniów.  Uważam, że każdy z nich jest wyjątkowy, inny i dobry.

 

 

Karolina Marciniak

Od 6 lat jestem nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 3. Studia ukończyłam na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym
w Kaliszu uzyskując stopień magistra edukacji wczesnoszkolnej
i arteterapii. W 2015 roku ukończyłam kurs kwalifikacyjny z zakresu terapii pedagogicznej, który uprawnił mnie do prowadzenia zajęć korekcyjno-kompensacyjnych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w nauce.

 

 Anna Michałowska

Jestem nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, wychowawczynią klasy 2f. Dodatkowo prowadzę zajęcia z terapii pedagogicznej, zespół dydaktyczno-wyrównawczyi kółko teatralno-czytelnicze.Pogłębiam wiedzę studiując literaturę fachową i podwyższam własne kompetencje zawodowe korzystając z różnych form doskonalenia zawodowego. Największą radość i przyjemność sprawia mi praca z moimi wychowankami. Dzieci są moją inspiracją do działania, dlatego bycie nauczycielem to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja i spełnienie marzeń

 

 

Barbara Młodzińska

Od tego roku szkolnego mam zaszczyt nauczać dzieci najmłodsze w naszej szkole. Jest to czynność, którą naprawdę lubię, która przynosi mi wiele satysfakcji, a przede wszystkim wtedy, gdy są widoczne zmiany rozwojowe w dzieciach. Co prawda w Szkole Podstawowej nr 3 w Głogowie jestem nowym nauczycielem, ale powróciłam tutaj z wielką radością, jako absolwent tej szkoły. Do tej pory pracowałam jako nauczyciel przedszkolny w grupach wiekowych od 3 do 5 lat, a także byłam wychowawcą w świetlicy szkolnej. Myślę, że dotychczasowa praca wiele mnie nauczyła, doświadczyła mnie na wiele sposobów, co przyczyni się do jakości pracy z pierwszoklasistami.

 

 

Maria Jolanta Pliszka

Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Wykształcenie: wyższe, studia magisterskie pedagogiczne oraz  studia podyplomowe z zakresu edukacji wczesnoszkolnej. Stopień awansu zawodowego: nauczyciel dyplomowany. W Szkole Podstawowej nr 3 pracuje od 1989 roku. W roku szkolnym 2015/2016 wychowawca klasy I B. Prowadzi zajęcia wyrównawcze oraz zajęcia  rozwijające zainteresowania uczniów ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych –  koło ekologiczne i matematyczne dla uczniów klas młodszych.

 

 

 

Julita Wójcik

Od dziesięciu lat pracuję jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku uzyskałam stopień nauczyciela mianowanego. Studia magisterskie ukończyłam  w 2003 r. na Uniwersytecie Zielonogórskim.  W Szkole Podstawowej nr 3 uczę od września 2013r. Praca z dziećmi od zawsze była moim marzeniem, a szczególną satysfakcję sprawia mi pomoc uczniom ze specyficznymi trudnościami w nauce. Prowadzę zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz zajęcia komputerowe. W wolnych chwilach uprawiam sport oraz doskonalę  język angielski.