„Nauka bez granic”

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła była współorganizatorem jubileuszowego XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Tegoroczne hasło festiwalu to Nauka bez granic.11 października 2017 r. odbył się Rajd Edukacyjny Nordic Walking. Pani Beata Bielska i Pani Grażyna Dziadkowiec-Kublik zapoznały uczniów klas II-III z zaletami aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Poprzez naukę techniki chodzenia z kijkami Panie zachęciły uczniów naszej szkoły do pozytywnego nastawienia do aktywności fizycznej i pokazały sposób na czynne spędzanie czasu wolnego. Dzieci z ochotą i zaangażowaniem wzięły udział w rajdzie, pytając kiedy odbędzie się kolejny Rajd Edukacyjny Nordic Walking. 12 października 2017 r. gościliśmy mjr dr Adama Szymanowicza i podchorążych z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, którzy dla klas: IVa, Vd, VIc, VIIb, VIId i IIIGe przygotowali pokaz interaktywny „Wojsko Polskie – historia i współczesność”. Przestawione zostało uzbrojenie, wyposażenie i taktyka Wojska Polskiego na przestrzeni dziejów. Uczniowie mogli też zapoznać się z historią Polski w różnych okresach historycznych. Goście zaprezentowali uczniom współczesne uzbrojenie Wojska Polskiego oraz warunki służby wojskowej. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, oglądali, zadawali pytania, na które goście chętnie i wyczerpująco odpowiadali.

Anna Michałowska