Naukowe mikołajki w 2 A

6 grudnia 2019 r. klasa 2 A gościła w naszej szkole panią Joannę Szyniec – Mazur, która jest edukatorem, pracującym w Kloclegowni Głogów.
W czasie tego spotkania robiliśmy dwa eksperymenty. Pierwszy polegał na wykonaniu kolorowego gluta. Długo musieliśmy ucierać składniki potrzebne do jego zrobienia, a potem jeszcze ugniatać powstającą masę, efekt jednak bardzo nas zadowolił. Jak przyjemnie było rozciągać miłego w dotyku i pięknie pachnącego glutka. I pomyśleć, że sami to stworzyliśmy!
Podczas drugiego eksperymentu obserwowaliśmy proces pochłaniania wody przez specjalny proszek, który bardzo szybko pochłonął zabarwioną wodę. Próbowaliśmy nawet wycisnąć tę wodę z powstałej masy, ale bez skutku. Ten proszek naprawdę dobrze ją wchłania. Już wiemy dlaczego pieluchy niemowlaków tak długo są suche.
Zajęcia bardzo nam się podobały.

Uczniowie klasy 2 A
                                  wychowawca– Ludmiła Bukowska