Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Nie Spalcie mnie na Starcie!

Nakręć swój własny film i weź udział w konkursie – takie hasło zawsze nakręca nasz zespół filmowy GIM TV – bo przecież dlaczego nie zwłaszcza, gdy akcja konkursowa ma charakter typowo edukacyjny czy profilaktyczny. Tym razem podjęliśmy wyzwanie w ramach ogólnopolskiego konkursu i kampanii społecznej „Nie Spal się na Starcie”, którą  zorganizowała Fundacja Aflofarm. Aby wziąć udział w konkursie należało zapoznać się z filmem edukacyjnym, opublikowanym na stronie niespalsienastarcie.pl. Film składał się z 7 segmentów, a każdy z nich był prowadzony przez jednego z ambasadorów kampanii. Zadaniem dla uczestników było nakręcenie kolejnego, 8 segmentu kampanii. A przecież kręcenie spotów – to nasza specjalność!

Do konkursu zaproszono wszystkie osoby w wieku 12 – 19 lat, które mają pomysł na spot  przestrzegający młodych ludzi przed sięgnięciem po pierwszego papierosa. Przedział wiekowy był dla nas odpowiedni, dlatego w zespole pojawili się również nasi najmłodsi członkowie GIM TV: Jakub Solarek kl.7D, Patryk Kuczak kl.7D, Dawid Szadkowski kl. 7D mocno wspierani przez naszych starszych członków Michała Ścisłowskiego kl. 3D ( główna rola w spocie), Wiktorię Wiśniewską kl. 3D, Laurę Harę kl. 3D, Aleksandra Jadłońskiego kl. 3D, Dmiana Olejnika kl. 3D oraz naszych absolwentów Aleksandrę Szymankiewicz (LO I), Sarę Dyk (LO II) oraz Patrycję Skoczylas (UW). W akcję promującą spot aktywnie włączyli się również pozostali członkowie GIM TV, a w szczególności Aleksander Sypniewski (LO I) oraz pani Dorota Borys (mama Olka Jabłońskiego). Opiekunem w działaniach była p. Alicja Skoczylas.

Nasz spot to zaledwie 2 minuty, lecz tym razem zupełnie inny i trafny w swym przesłaniu – zmieniliśmy lekko motto konkursowe na hasło „Nie spalcie mnie na starcie!” Chodziło nam w naszym przesłaniu o fakt, że zanim młody człowiek sięgnie po pierwszego papierosa, to już wcześniej ma kontakt z nikotyną i dymem papierosowym w swoim otoczeniu, otoczeniu najbliższych lub znajomych oraz w miejscach publicznych – co przecież jest zabronione. Otoczenie młodego człowieka oddziaływuje na niego i często nakłania do sięgnie ca po pierwszą używkę. A przecież tego można uniknąć!

To przesłanie podjęła komisja konkursowa i w dniu 1 lipca ogłosiła na swoim profilu FB dziesiątkę filmów, które przeszły do finału … i oczywiście byliśmy w tej „Dziesiątce”. Kolejny etap zależał już od publiczności i głosowania internautów. Walka o głosy trwała do ostatniej chwili, a my dobrze wiemy, że zamęczyliśmy naszych znajomych, znajomych znajomych i nawet nieznajomych postami i prośbami o głosy.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto oddawał na nas swoje głosy, każdemu, komu chciało się wejść w nasza aplikację konkursową i kliknąć dla nas punkty w formie serduszka! Wśród głosujących było wielu Rodziców naszych uczniów, całe Rodziny, fani GIM TV, nasi absolwenci i rzesze ich znajomych.  

Serdeczne ukłony również w kierunku pani Anety Szymańskiej oraz pani Kasi Prałat, które  ekspresowo jak zwykle zorganizowały w ostatnim dniu głosowania  radiową akcję promującą nasz film i zespół! Dziękujemy za zaproszenie do studia!

Nad całością akcji promującej dzielnie czuwała pani Dorota Borys, Patrycja Skoczylas, Aleksander Jabłoński, Aleksander Sypniewski oraz Ola Szymankiewicz, którzy w podczas wakacji nie poddawali się i w nocy obserwując ostatnie w tym roku zaćmienie księżyca jeszcze przed godziną 24:00  nadal rozsyłali prośby w ostatnim dniu głosowania!

Walka była rzeczywiście zacięta do ostatniej sekundy  – niestety zespół wyprzedził ostatecznie zespół z filmem” Palenie albo przyszłość” o 80 głosów – co na liczbę około 2400 to tak niewiele!

Jury miało ostatecznie wielki orzech do zgryzienia – debatowało dość długo – aż podano ostateczny wyniki i rozesłano nagrody!

Tadamm …. zajęliśmy  zaszczytne II miejsce w konkursie zdobywając dla zespołu nagrodę finansowa w wysokości 5000 złotych oraz kamerę GO PRO (nagrody już są w drodze! A na co przeznaczymy tą kwotę …  oczywiście na sprzęt dla GIM TV ! Pytacie jaki – już niedługo się pochwalimy!

Chcielibyśmy również wspomnieć, że Patronat Honorowy nad kampanią objął Minister Edukacji Narodowej, Instytut Zdrowia Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego i Higieny, Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna.

Gratulacje dla całego zespołu!

Alicja Skoczylas

 Filmik obejrzeć będzie można oczywiście w zakładce GIM TV!

Galeria zdjęć: 

Strona 1 z 11