NIE TAKA TRUDNA FRAZEOLOGIA!!!

15 marca 2017r. uczniowie SP-3 zmagali się z polską frazeologią. Osiem trzyosobowych drużyn walczyło w szkolnym konkursie o miejsca na podium. Uczniowie rozwiązali test przygotowany w systemie iVote, a potem rozwiązywali zadania pisemne, odgadywali kalambury i wyjaśniali znaczenie i pochodzenie frazeologizmów.

I miejsce ex aequo zajęła drużyna klasy 6d: Aleksandra Wrona, Paweł Antał i Miłosz Hawro. Uczniowie będą reprezentować społeczność szkoły w Powiatowym Konkursie Frazeologicznym, który odbędzie się 21 kwietnia 2017r. w naszej placówce.

Na I miejsce ex aequo zasłużyła także drużyna klasy 6c w składzie Aleksandra Sołtys, Julia Banaś i Maja Serafin.

II miejsce przyznano drużynie klasy 5c, którą reprezentowali uczniowie: Ada Komisarek, Aleksandra Mihułka, Sebastian Jemioło.

III miejsce wywalczyła klasa V a, czyli uczniowie: Julia Oczkowska, Kinga Pioterczak I Julia Łukaszczyk.

Na kolejną edycję konkursu zapraszamy już za rok!