Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

O Hipciu Flipciu, jego brzuchalu i …..

7 lutego 2018r. do naszej szkoły zawitała Krakowska Scena Mobilna AMUZADO . Grupa ta realizuje widowiska artystyczne dla dzieci. Uczniowie  klas pierwszych i drugiej obejrzeli spektakl edukacyjny pt. „O Hipciu Flipciu, jego brzuchalu i corocznym, afrykańskim balu”.

Na scenie pojawiło się kilka zwierząt afrykańskich,  których zalety i przywary bardzo  przypominały te nasze, ludzkie. Główny bohater, Hipcio Flipcio, to gruby hipopotam, który nie miał o sobie najlepszego zdania. Jego koleżanki – Żyrafa i Zebra sprytnie to wykorzystywały  i dokuczały mu na każdym kroku.

Bajka uświadomiła dzieciom , że „wyśmiewanie nie jest  już  w modzie”. Pokazała , że w każdym jest coś dobrego i trzeba to odkryć. Zwracała też uwagę na to, że nie należy ulegać prześladowcom. Warto dbać o siebie, pracować nad swoimi słabościami i starać się eliminować potencjalne przyczyny szykanowania. Hipcio nie poddał się i z pomocą Dzikuska poradził sobie z  dokuczliwą zebrą. Pojawienie się  Hipcia na balu w świetnej kondycji zaskoczyło wyśmiewające go zwierzaki i doprowadziło do szczęśliwego zakończenia opowieści. 

Teraz z pewnością wszyscy zapamiętają, że nie wolno drwić z innych ludzi i trzeba być tolerancyjnym.

Dorota Czuchraj

Strona 1 z 11