Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

szukaj

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Piknik naukowy

12 czerwca w naszej szkole odbył się piknik naukowy. Był on zwieńczeniem projektu unijnego realizowanego pod nazwą„Nauczanie eksperymentalne szansą na rozwój kompetencji uczniów głogowskich szkół podstawowych”. Podczas realizacji projektu uczniowie wykonywali doświadczenia chemiczne i fizyczne, przeprowadzali obserwacje biologiczne, a także pracowali w aplikacji komputerowej Corinth. Dzięki temu narzędziu, uczestnicy mieli okazję oglądać wnętrze rośliny, komórki lub tkanek w 4D.

Na pikniku uczestnicy mogli wykazać się umiejętnością wykonywania doświadczeń chemicznych i fizycznych, w których substratami były przede wszystkim substancje codziennego użytku. Korzystali z przygotowanych instrukcji i pomocy ekspertów którymi byli uczniowie naszej szkoły. Doświadczenia były bardzo ciekawe, a uczestnicy wykonywali je z dużym zaangażowaniem. W przypadku trudności mogli liczyć na wskazówki Pani Alicji Anastaziuk, nauczycielki chemii i biologii.

Niektórzy z uczestników zostali wcześniej wyznaczeni do wykonania zadań w oparciu o aplikację CORINTH. Uzupełniali oni kartę pracy o  układach i narządach człowieka oraz drugą, dotyczącą roślin.

Na koniec pikniku odbył się słodki poczęstunek. W sumie w naszej szkole gościło ok. 200 uczniów z głogowskich szkół podstawowych.

Alicja Anastaziuk

 

Galeria zdjęć:  Galeria zdjęć:

Strona 1 z 11