Informacje kontaktowe

Szkoła Podstawowa nr 3
im. Noblistów Polskich w Głogowie

pl. Mieszka I nr 22
67-200 Głogów
tel. 76 834 71 63
e-mail: sp3@www.glogow.pl

займ на карту займ на карту срочно без отказа

Oddziały gimnazjalne

Telewizja szkolna GIM TV

Szkoła w wirtualnej panoramie


Aktywne Szkoły. MultiSport

Uczestniczymy w programach


Bankowcy_dla_Edukacji-logo Logo_ZB-1 Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach Uczestniczymy w programach

Po co nam Dzień Wszystkich Świętych?

Papież Jan Paweł II niejednokrotnie powtarzał: „Kościół dzisiejszy nie potrzebuje nowych reformatorów. Kościół potrzebuje nowych świętych”.  W naszym codziennym życiu stajemy na każdym kroku przed wyborami, także tymi ważnymi, które mogą wpłynąć na całą naszą przyszłość. Warto spojrzeć  na przykład konkretnych życiowych dróg, które wskazuje nam Kościół, na dzieje tych, którzy decydowali o losach naszej Ojczyzny, opierając swoje wybory nie tylko na ludzkim działaniu, ale przede wszystkim na trosce o dobro drugiego człowieka.

Dzień 1 listopada, jako dzień poświęcony Wszystkim Świętym,  ma nas skłonić do refleksji o tym, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości, a droga każdego z nas, mimo że inna, zmierza do tego samego celu – do szczęścia.

1 listopada jako Dzień Wszystkich Świętych został ustanowiony przez papieża Grzegorza IV  w 837 roku i wywodzi się bezpośrednio z tradycji oddawania czci męczennikom  pierwszych wieków, którzy stracili  swoje życie za wiarę. Już wtedy ich wstawiennictwo i przykład uznawano za niezwykle cenny dar.    Natomiast dniem modlitwy za dusze zmarłych jest dzień 2 listopada, który do tradycji kościoła wprowadził opat klasztoru benedyktynów z Cluny (Francja) w roku 998.

Ks. Mieczysław Łęcki

 

Galeria zdjęć: 


Strona 1 z 11